Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2013, 08:25

Sorcery Saga - jRPG o gotowaniu curry doczeka się wersji anglojęzycznej

Aksys Games zapowiedziało grę Sorcery Saga: The Curse of the Great Curry God, czyli anglojęzyczną wersję produkcji jRPG, w której metodą walki z siłami zła jest gotowanie curry.

Na targach Anime Expo firma Aksys ogłosiła, że opracuje nad anglojęzyczną edycją japońskiego RPG Sei Mado Monogatari. Przetłumaczona wersja otrzyma tytuł Sorcery Saga: The Curse of the Great Curry God i ukaże się pod koniec roku na konsolę przenośną PlayStation Vita.

  1. Aksys Games – strona oficjalna

W grze wcielimy się w młodą czarodziejkę imieniem Pupuru, która studiuje w prestiżowej Akademii Magicznej. Aby uzyskać zaliczenie końcowe musi zdobyć zaczarowaną kulę z ponurej wieży. Na miejscu znajduje jednak wyłącznie książkę z przepisami curry. Z tego powodu oblewa egzamin i zostaje zawieszona w prawach ucznia. Po powrocie do domu zagłębia się w lekturę księgi i odkrywa, że znajduje się w niej sposób przyrządzenia legendarnego curry. Okazuje się to szczęśliwym zbiegiem okoliczności, gdyż prowadzący lokalną restaurację przyjaciel Pupuru stoi o krok od bankructwa. Dlatego bohaterka postanawia ocalić jego biznes i udaje się na wyprawę w poszukaniu czterech rzadkich składników potrzebnych do przyrządzenia legendarnego curry.

Ta niedorzeczna fabuła jest fundamentem, na którym twórcy zbudowali tradycyjnego jRPG-a wzbogaconego silnymi elementami roguelike. Większość zabawy polega więc na eksplorowaniu podziemi i toczeniu turowych bitew z hordami potworów. Mechanizmy rozgrywki potrafią być bezwzględne. Gdy punkty życia Popuru spadną do zera traci ona przytomność i budzi się w najbliższym mieście pozbawiona wszystkich przedmiotów oraz pieniędzy. W podziemiach roi się od skrzyń ze skarbami, ale wiele z nich jest chroniona pomysłowymi pułapkami.

Podczas przygód towarzyszyć nam będzie stworek imieniem Kuusii. Zamiast punktów życia posiada on pasek głodu. Jeśli spadnie on do zera w wyniku ataków wrogów to utracimy kontrolę nad zwierzątkiem i może ono nas nawet zaatakować. Oczywiście sposobem na uniknięcie tego jest jego regularne dokarmianie. Podczas zabawy regularnie będziemy też gromadzili składniki, które posłużą do gotowania różnych rodzajów curry. Poszczególne przepisy pozwolą nam na przygotowanie dań zapewniających konkretne bonusy do umiejętności i statystyk.