Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2013, 18:33

autor: Adrian Werner

Project Eternity może zapoczątkować całą serię gier cRPG

Studio Obsidian Entertainment nie chce, aby Project Eternity okazało się tylko jednorazowym powrotem do korzeni. Zamiast tego zespół ma nadzieję, że markę uda się rozwinąć w całą serię gier cRPG.

Obsidian Entertainment liczy, że marka Project Eternity nie zakończy się na pojedynczej grze. - Project Eternity może zapoczątkować całą serię gier cRPG - wiadomość - 2013-07-06
Obsidian Entertainment liczy, że marka Project Eternity nie zakończy się na pojedynczej grze.

Ludzie ze studia Obsidian Entertainment nie kryją jak wielkie nadzieje wiążą z Project Eternity. Najnowsze doniesienia, według których w planach są kolejne odsłony, nie powinny zatem zdziwić nikogo. Oczywiście, ich powstanie zależy od sukcesu pierwszej części. Główny projektant gry, czyli Chris Avellone, opracował jej świat tak, aby mógł stać się fundamentem pod cały cykl. Kolejne odsłony miałyby szansę powstać w krótszym terminie, gdyż twórcy będą już dobrze zaznajomieni z narzędziami. Tym samym cała uwaga zespołu skoncentrowana byłaby wyłącznie na produkowaniu nowej zawartości.

  1. Project Eternity – oficjalna strona gry

Co ciekawe, Obsidian Entertainment niezwłocznie po ukończeniu prac nad Project Eternity rozpocznie produkcję dodatku. Gdy rozszerzenie będzie gotowe, zespół przyjrzy się wynikom finansowym podstawowej wersji gry. Jeśli będą one zadowalające, to od razu ruszą prace nad pełnowymiarową kontynuacją. Natomiast jeśli tytuł nie zainteresuje wystarczająco dużej grupy osób poza tymi, które wsparły Kickstartera, to twórcy i tak zaliczą całe przedsięwzięcie jako satysfakcjonujące. Nawet jeśli nie będą w takim wypadku w stanie opracować kontynuacji.

Project Eternity ma dla Obsidian Entertainment szczególne znaczenie, gdyż będzie to pierwsza marka będąca w pełni własnością studia. Wcześniej zespół tworzył głównie produkcje bazujące na cudzych licencjach. Tak było w przypadku Neverwinter Nights 2, Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith Lords, Dungeon Siege III, Fallout: New Vegas oraz nadchodzącego South Park: The Stick of Truth. Jedynym wyjątkiem było Alpha Protocol, ale wszystkie prawa do tej marki posiada firma Sega.