Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2013, 11:13

autor: Góral

Epic Games tworzy sieciową grę akcji

Firma Epic Games ujawniła, że pracuje nad nową grą. Z zamieszczonego ogłoszenia o pracę wynika, że studio chce wkroczyć na rynek gier sieciowych.

Wczoraj w sieci pojawiły się doniesienia, z których wynika, że firma Epic Games, znana z takich marek jak Gears of War czy Unreal, pracuje nad sieciową grą akcji. Dzisiaj możemy już potwierdzić, że studio faktycznie szykuje jakąś niespodziankę.

Studio Epic Games pracuje nad kolejną grą. - Epic Games tworzy sieciową grę akcji - wiadomość - 2013-07-06
Studio Epic Games pracuje nad kolejną grą.

Wszystko rozpoczęło się od tego ogłoszenia o pracę. W wymaganiach na stanowisko starszego projektanta systemów w oczy rzuca się jeden podpunkt, mówiący, że potencjalny kandydat powinien posiadać „doświadczenie i pasję w tworzeniu i graniu w gry MMO, RPG lub RTS”. Dodatkowo należy udowodnić swoje doświadczenie w projektowaniu systemu progresji i przedmiotów.

Poza tym, w ogłoszeniu ujawniono, że: „Jeden z zespołów pracuje nad niezapowiedzianą sieciową grą akcji z naciskiem na progresję gracza, przedmioty i dynamiczną ekonomię. Druga ekipa odpowiada za Fortnite”. Wynika z tego, że studio tworzy coś w rodzaju MMO. Nie wiemy czy faktycznie tak jest, ale serwis VG24/7 otrzymał potwierdzenie od firmy, w którym napisano, że:

„Pracujemy nad czymś nowym i ekscytującym, co nie jest łatwo przypisać do żadnego z istniejących gatunków. Będzie to wyjątkowy projekt, ale obecnie nie mamy nic więcej do powiedzenia na ten temat.”

Czekamy zatem na kolejne wieści i oficjalne ujawnienie nowej gry. Przy okazji warto wspomnieć, że uznane studio aktualnie dłubie przy Fortnite, grze akcji czerpiącej inspiracje z gatunku tower defense i Minecrafta. Nie znamy jej daty premiery, ale wiadomo, że projekt na pewno ukaże się na komputerach PC, aczkolwiek firma nie wyklucza także konwersji na inne platformy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.