Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2018, 11:10

autor: Adrian Werner

Feudal Alloy - zapowiedziano metroidvanię o robotach z akwariami zamiast głów

Zespół Attu Games zapowiedział grę Feudal Alloy, czyli platformówkę typu metroidvania, w której pokierujemy robotem mającym akwarium z rybką zamiast głowy.

Trzeba przyznać, że autorom udała się trudna sztuka – stworzyli prawdziwie nietypowe projekty postaci. - Feudal Alloy - zapowiedziano metroidvanię o robotach z akwariami zamiast głów  - wiadomość - 2018-01-05
Trzeba przyznać, że autorom udała się trudna sztuka – stworzyli prawdziwie nietypowe projekty postaci.
FEUDAL ALLOY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Attu Games
  2. Wydawca: Attu Games
  3. Gatunek: platformówka 2D
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: trzeci kwartał 2018 r.

Znane z Toby: The Secret Mine czeskie studio Attu Games zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim dwuwymiarowa platformówka Feudal Alloy, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Premiera ma nastąpić w trzecim kwartale tego roku.

Gra przeniesie nas do dziwnej krainy fantasy, zamieszkanej przez roboty, które zamiast głów mają akwaria z rybkami. W jednego z nich, imieniem Attu, przyjdzie wcielić się graczom. Spokojny żywot bohatera dobiega końca, gdy jego wioska staje się celem ataku bandytów. Po zrabowaniu zapasów oleju i podpaleniu domów najeźdźcy udają się na poszukiwania kolejnych ofiar. Nasz robot postanawia się zemścić, więc chwyta stary miecz i rusza w pościg.

Feudal Alloy będzie platformówką typu metroidvania. Oznacza to, że świat ma posiadać częściowo otwartą strukturę. Podczas zabawy początkowo część lokacji będzie niedostępna i dotrzemy do nich dopiero po uzyskaniu konkretnej umiejętności lub sprzętu.

Gra skoncentruje się na eksploracji oraz walce. Podczas potyczek wykorzystamy wiele rodzajów mieczy i granatów, a do naszej dyspozycji oddany zostanie spory zestaw ataków, technik specjalnych i uników. Poza standardowymi przeciwnikami zmierzymy się również z wieloma potężnymi bossami. W trakcie zabawy powoli będziemy gromadzili coraz lepszy ekwipunek oraz pancerze, zwiększając tym samym potencjał bojowy bohatera.

Zabawę urozmaici system dialogowy, pozwalający rozmawiać z napotkanymi postaciami niezależnymi. Ponadto w świecie gry poza misjami związanymi z głównym wątkiem fabularnym napotkamy również sporo opcjonalnych zadań pobocznych.

  1. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej