Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2016, 17:50

Fear Effect Sedna - jest pierwszy gameplay

Na dziewięć dni przed końcem zbiórki na Kickstarterze, twórcy ze studia Sushee postanowili podzielić się ze światem prototypowym gamplayem ze swojej najnowszej produkcji, bazującej na starej marce Square Enix. Zdradzono też, że gra wyjdzie nie tylko na PC, ale też na PS4 i XOne.

Zaprezentowany fragment prototypowej wersji Fear Effect Sedna prezentuje łamigłówki, taktyczne starcia oraz przerywniki filmowe – dzięki temu mamy nieco lepsze pojęcie jak będzie wyglądała nowa odsłona serii Fear Effect. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w produkcji wyraźnie widać inspirację Shadowrun Returns jeśli chodzi o sposób przedstawienia akcji. Zauważalną różnicą są jednak starcia w czasie rzeczywistym z systemem spowolnienia akcji oraz wspomniane wcześniej cutscenki realizowane na silniku gry. Równocześnie z zaprezentowaniem pierwszego gameplayu, twórcy zapowiedzieli port gry na PlayStation 4 oraz Xbox One – obok już zapowiedzianej wersji PC.

Fear Effect Sedna - jest pierwszy gameplay - ilustracja #2

Dla przypomnienia, Sushee od 13 kwitnia stara się zebrać 100 tysięcy euro na rozpczęcie produkcji Fear Effect Sedna za pośrednictwem kickstartera. Do tej pory twórcy uzbierali około 3/4 tej kwoty. Prezentacja gameplayu oraz zapowiedź portu na konsole nowej generacji mają zapewne zachęcić kolejne osoby do wsparacia produkcji, w związku ze zbliżającym się końcem zbiórki.

Seria Fear Effect była tworzona pierwotnie przez francuskie studio Kronos Digital Entertainment na konsolę PlayStation, jednak za zgodą Square Enix, właściela marki, najnowszą część serii przekazno Sushee w ramach programu Collective, który zakłada wsparcie przez wydawcę niezależnych twórców przy wykorzystaniu swoich marek. Taka decyzja ma wpływ na samą produkcję – zamiast zręcznościowej gry akcji, jak poprzednie części, w ręce graczy trafi taktyczna strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym. Dodatkowo nowi deweloperzy zyskali dostęp do scenariusza skasowanej trzeciej cześci serii, przez co Fear Effect Sedna będzie pełnoprawną kontynuacją poprzedniczki.

Ostatnia aktualizacja: 2016-05-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Fear Effect Sedna

Fear Effect Sedna