Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2024, 18:02

autor: Kamil Kleszyk

Farming Simulator 25 otrzyma mechanikę, która w poprzednich grach z serii była dostępna jedynie dzięki modom. FarmCon przyniósł masę świetnych wieści dla fanów wirtualnego rolnictwa

6 i 7 lipca w Niemczech odbyła się kolejna edycja FarmConu. Wydarzenie zrzeszające fanów wirtualnego rolnictwa okazało się wyjątkowo obfite w informacje na temat gry Farming Simulator 25.

Źródło fot. Giants Software
i

Organizowane Niemczech targi FarmCon z każdą edycją cieszą się coraz większą popularnością wśród fanów symulatorów rolnictwa, ale tegoroczne wydarzenie było przez nich szczególnie wyczekiwane. Powodem wzmożonego zainteresowania targami był niedawno zapowiedziany Farming Simulator 25.

Gracze, którzy na miejscu lub wirtualnie śledzili wydarzenie z nadzieją na garść informacji na temat kolejnej odsłony FS-a, zdecydowanie nie mogą narzekać. W trakcie dwóch dni imprezy deweloperzy ze studia Giants Software omówili naprawdę pokaźną listę nowości, które oferować będzie nowa odsłona symulatora.

Zanim jednak wydarzenie na dobre się rozpoczęło, w środę (tj. 3 lipca) twórcy FS-a zorganizowali specjalną transmisję, w ramach której przedstawili graczom nadchodzącą produkcję w akcji. Podczas blisko 30-minutowego pokazu deweloperzy zaprezentowali urywki z „dwudziestki piątki”, na których mogliśmy podziwiać nowe oświetlenie, cienie, odbicia oraz mechanikę mgły – wszystko to na przykładzie nowej mapy w klimacie Stanów Zjednoczonych.

Po niedawno opublikowanym trailerze FS-a wiadomo było, że do gry trafią świeże uprawy, dlatego na poniższym materiale twórcy omówili również i ten element. Okazuje się, że wirtualni rolnicy będą mogli tworzyć zalewane wodą pola, a w niej sadzone będą wcześniej wyhodowane w szklarniach sadzonki ryżu. Oczywiście do jego zbioru posłużą odpowiednie maszyny.

Jak już wyżej, główną atrakcją FarmConu były pokazy, na których goście mogli zapoznać się z nowymi mechanikami FS25. Choć deweloperzy nie udostępnili w sieci żadnego z zaprezentowanych tam materiałów, dzięki ich wyciekowi i nagraniom z imprezy mogliśmy podpatrzeć, co Giants Software przygotowało dla swoich fanów.

Wśród nowości znajdzie się m.in. GPS, czyli mechanika, która w poprzednich odsłonach istniała tylko dzięki modyfikacjom fanów. Ponadto do gry trafi to, czego fani oczekiwali od bardzo dawna – deformacja gleby. Oprócz tego FS25 będzie zawierał takie smaczki, jak dynamiczne brudzenie się kół pojazdów, które również nie było występowało w starszych grach.

Farming Simulator 25 zadebiutuje 12 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej