Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2021, 15:56

Farmienie kart Steam - darmowe Capcom Arcade Stadium najnowszym celem

Niespodziewanie darmowe Capcom Arcade Stadium wzbiło się na szczyty popularności na Steam. Spowodowane jest to łatwością w generowaniu kart kolekcjonerskich.

W skrócie:

  1. Capcom Arcade Stadium stało się jedną z najpopularniejszych pozycji na Steamie;
  2. gra nie jest promowana, więc prawdopodobnie zostało to spowodowane masowym generowaniem kart kolekcjonerskich.

Na Steamie doszło do dość dużej anomalii. W ciągu ostatnich kilku godzin Capcom Arcade Stadium stało się jedną z najpopularniejszych produkcji na platformie. Przyczyną tego stanu rzeczy jest masowe „farmienie” kart Steam przez boty.

Capcom Arcade Stadium to darmowy hub dla portów gier z automatów, w którym można wykupować najróżniejsze pakiety klasycznych tytułów. Trafił na rynek 25 maja tego roku i do tej pory nie cieszył się zbyt dużą popularnością. Według danych ze SteamDB, do wczoraj bawiło się w nim jednocześnie około 20 osób. Teraz natomiast liczba ta przekracza 450 tysięcy graczy. W związku z tym tytuł stał się trzecią najpopularniejszą pozycją na Steamie i wyprzedził takich gigantów jak Apex Legends, PUBG czy Grand Theft Auto V.

Farmienie kart Steam - darmowe Capcom Arcade Stadium najnowszym celem - ilustracja #1
Źródło: https://steamdb.info/app/1515950/graphs/

Capcom Arcade Stadium nie jest jednak obecnie promowane przez firmę Capcom. Również żaden z większych internetowych twórców nie nagrał nic o tytule. Łatwo jest więc wywnioskować, że taki stan rzeczy wnika z faktu, iż Capcom Arcade Stadium nawiedziła plaga botów, które generują karty.

Jak zapewne większość z Was kojarzy, Steam ma system kolekcjonowania wirtualnych kart. Gromadzimy je podczas grania w poszczególne tytuły. Swoje zdobycze możemy sobie zachować lub sprzedać za pieniądze, które zasilą nasz portfel Steam.

Warto tutaj zwrócić uwagę, że już w 2017 roku pojawiły się programy udające, iż przebywamy w danej grze. Dzięki temu można było w łatwy sposób generować karty na sprzedaż.

Na ten moment firmy Capcom i Valve nie wystosowały żadnych komentarzy w tej sprawie. Jedno jest jednak pewne: ta sytuacja odbiła się na statystykach popularności Steama.