Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2018, 10:50

autor: AlexB

Far Cry 5 - gracze odtwarzają mapy z CS:GO i PUBG-a

Rozpoczęło się szaleństwo tworzenia w Far Cry 5. Dzięki udostępnionym przez firmę Ubisoft narzędziom gracze odtworzyli mapy znane między innymi z Counter-Strike'a oraz Playerunknown's Battlegrounds.

Gdy kilka tygodni temu firma Ubisoft zapowiedziała Far Cry Arcade wiadomo było, że tryb ten może okazać jedną z największych atrakcji Far Cry 5. Dla przypomnienia, jest to platforma, która pozwala na tworzenie własnych map do trybów współpracy i multiplayer. Za jej pośrednictwem można nie tylko doskonale się bawić, ale również zdobywać gotówkę oraz punkty talentu przydatne w kampanii dla pojedynczego gracza. Daje ona ogromną swobodę twórczą, nic zatem dziwnego, że wiele osób porzuciło misję wytępienia kultu U Bram Edenu z hrabstwa Hope na rzecz projektowania własnych plansz, które później można udostępnić w sieci i bawić się na nich ze znajomymi. Pierwsze efekty ich prac możemy podziwiać już teraz.

Dzięki Far Cry Arcade gracze mogą tworzyć naprawdę niezwykłe rzeczy. - Far Cry 5 - gracze odtwarzają mapy z CS:GO i PUBG-a - wiadomość - 2018-03-29
Dzięki Far Cry Arcade gracze mogą tworzyć naprawdę niezwykłe rzeczy.

Jak to często bywa, gracze wzięli na warsztat najpierw to, co doskonale znają. Dlatego też w Far Cry Arcade pojawiło się mnóstwo map, które stanowią niemal idealne odbicie ikonicznych plansz z innych gier. Spójrzmy chociażby na kultowe de_dust2 z Counter-Strike'a odtworzone na silniku Far Cry 5.

Jak wiadomo, obecnie najpopularniejszą formą zabawy multiplayer jest tak zwany battle royale, czyli rywalizacja do ostatniego żywego gracza na mapie. Na tym polu ogromne tryumfy święci Playerunknown's Battlegrounds. Wiele osób spędziło w tym tytule setki, a nawet tysiące godzin, przez co na przykład w takich Pochinkach czują się jak w domu. Dla nich w Far Cry Arcade przygotowana została plansza inspirowana mapą Erangel, czyli pierwszą, jaka była dostępna w dziele PUBG Corporation. Prezentuje się ona całkiem nieźle, choć jest znacznie mniejsza niż oryginał.

Jesteście fanami Call of Duty? Dla was również znajdzie się w Far Cry Arcade coś ciekawego. Gracze za pomocą udostępnionych narzędzi odtworzyli bowiem znaną z cyklu Black Ops mapę Nuketown, na której można wziąć udział w dynamicznej rywalizacji drużynowej.

Dzięki Far Cry Arcade w Far Cry 5 pojawiły się nie tylko poziomy inspirowane kultowymi mapami z trybów multiplayer z innych produkcji. Niektórzy gracze podjęli również próbę odtworzenia miejsc znanych z gier singlowych. Poniżej możecie zobaczyć chociażby, jak wygląda posiadłość Bakerów z Resident Evil VII na silniku najnowszego dzieła Ubisoftu. Niestety, jest to jedynie jej fasada, do której nie można wejść, lecz kto wie, być może wkrótce doczekamy się także repliki wnętrza.

Należy w tym miejscu przypomnieć, że od premiery Far Cry 5 minęły zaledwie dwa dni, a mapy przygotowane przez graczy już mogą robić wrażenie. Gdy weźmiemy pod uwagę obietnicę firmy Ubisoft, że narzędzia Far Cry Arcade będą nadal rozwijane, możemy być niemal pewni, że w przyszłości pojawią się jeszcze bardziej efektowne i dopracowane plansze. Osoby lubiące tego typu atrakcje mogą już zatem powoli zacierać ręce.