Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2018, 19:06

autor: Vergil

Far Cry 3: Classic Edition z datą premiery

Firma Ubisoft ujawniła datę premiery gry Far Cry 3: Classic Edition. Remaster strzelanki z 2012 roku zostanie udostępniony za darmo posiadaczom season passa do Far Cry 5; osoby zamierzające nabyć osobno ten tytuł będą musiały uzbroić się w cierpliwość.

W lutym firma Ubisoft ujawniła, że w przepustce sezonowej do Far Cry 5 znajdziemy nie tylko fabularne dodatki do tej produkcji, lecz także pełną wersję trzeciej odsłony cyklu. Dzisiaj francuski wydawca poinformował, że gra zostanie udostępniona posiadaczom season passa 29 maja. W tym momencie warto przypomnieć, że podczas gdy osoby zaopatrzone w pecetową przepustkę otrzymają standardowego Far Cry 3, gracze bawiący się na PlayStation 4 oraz Xboksie One mogą liczyć na Far Cry 3: Classic Edition, czyli specjalną wersję gry, która zostanie pozbawiona trybu multiplayer. Co ciekawe, na możliwość nabycia osobno drugiej z wymienionych pozycji będzie trzeba poczekać nieco dłużej, gdyż trafi ona do regularnej sprzedaży 26 czerwca.

Jeśli stęskniliście się za Vaasem Montenegro (choćby dlatego, że Joseph Seed z „piątki” nie jest aż tak charyzmatycznym złoczyńcą, o czym możecie przeczytać w naszej recenzji) lub po prostu nie mieliście z nim wcześniej do czynienia, powinniście mieć na oku nadarzającą się możliwość do kolejnego spotkania twarzą w twarz z tym szaleńcem. Fakt, konsolowych graczy może zaboleć brak trybu multiplayer, a oprawa graficzna, która na PlayStation 4 i Xboksie One będzie prezentować poziom ustawień „Ultra” z pecetowej wersji gry (aktualnie nie wiadomo, jak będą się miały sprawy na PlayStation 4 Pro i Xboksie One X), niekoniecznie spowoduje u nich opad szczęki; mimo wszystko śmiało można stwierdzić, że pod względem fabuły i mechaniki rozgrywki tytuł w żaden sposób nie stracił na wartości (wszak niektóre rozwiązania wypracowane na jego potrzeby są do dzisiaj eksploatowane przez autorów cyklu).

Inna sprawa, że w przepustce sezonowej do Far Cry 5 czekają na nas jeszcze trzy oryginalne przygody – przygotowywane przez twórców rozszerzenia zabiorą nas bowiem do ogarniętego wojną Wietnamu, na powierzchnię Marsa opanowanego przez potwory oraz na tereny, na których panoszą się hordy zombiaków; więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszej wcześniejszej wiadomości.

Czy te oczy mogą kłamać? Otóż nie – pamiętajcie więc, że jeśli Vaas mówi, że zapozna Was z definicją szaleństwa, to zrobi to tak, że długo o nim nie zapomnicie. - Far Cry 3: Classic Edition z datą premiery - wiadomość - 2018-03-29
Czy te oczy mogą kłamać? Otóż nie – pamiętajcie więc, że jeśli Vaas mówi, że zapozna Was z definicją szaleństwa, to zrobi to tak, że długo o nim nie zapomnicie.

27 marca 2018 roku Far Cry 5 zadebiutował na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One (w kinowej polskiej wersji językowej). Tytuł doczekał się ciepłego przyjęcia ze strony recenzentów, co wróży dobrą sprzedaż. Jeśli i Wy daliście się namówić na podróż do Hope County, jednak od początku nie wszystko idzie po Waszej myśli, powinniście rzucić okiem na nasze wskazówki, które ułatwią Wam przeżycie pierwszych chwil z grą, lub na pełną wersję naszego poradnika.