Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2019, 14:34

Fani wskrzesili Super Mario Bros Royale

Ciesząca się sporą popularnością modyfikacja w stylu Battle Royale do Super Mario Bros. za sprawą interwencji Nintendo zniknęła z sieci. To jednak nie przeszkodziło fanom tej nietypowej rozgrywki we wskrzeszeniu gry i wypuszczeniu jej jako projekt open-source.

Nawet Mario doczekał się swojej wersji Battle Royale. - Fani wskrzesili Super Mario Bros Royale - wiadomość - 2019-07-01
Nawet Mario doczekał się swojej wersji Battle Royale.

Ostatnio sporą popularnością w internecie cieszyła się stworzona przez użytkownika InfernoPlus przeglądarkowa modyfikacja w stylu Battle Royale do klasycznej 8-bitowej gry Super Mario Bros. Zasady rozgrywki nie zmieniły się w niej za bardzo naszym zadaniem wciąż było dotarcie do końca planszy oraz uratowanie księżniczki. Haczyk polegał na tym, że oprócz, nas to samo starało zrobić się 99 innych graczy, którzy nie wchodzili ze sobą w bezpośrednią interakcję, jednak mogli kraść innym bonusy czy też atakować się skorupami żółwi.

Jednak Nintendo zareagowało bardzo szybko i pomimo starań autora, który zmieniał grę, tak aby uniknąć oskarżenia o naruszenie praw autorskich, fanowska produkcja po jakimś czasie zniknęła z sieci. Nie spodobało się to wielbicielom Super Mario Bros Royale, którzy wskrzesili oryginalną wersję i wypuścili ją jako projekt open-source. Przy okazji dodali muzykę do menu i lobby gry oraz naprawili drobne błędy.

Z racji tego, że obecnie gra działa na zasadach wolnego oprogramowania, Nintendo będzie musiało się sporo napracować, aby usunąć ją z sieci. Okaże się również, czy japońska firma obwini o to twórcę pierwotnej modyfikacji. Tych z Was, którzy są zainteresowani sprawdzeniem Mario Battle Royale zapraszamy tutaj. W grę możecie zagrać na dowolnej przeglądarce.