Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2020, 10:42

Fani poprawiają Polskę w Microsoft Flight Simulator. Jest już Warszawa

Warszawa, Lublin, a za chwilę Wrocław i Trójmiasto do Flight Simulator 2020. Przy ulepszaniu gry Microsoftu modderzy wykorzystują dane Google Maps.

Fani poprawiają Polskę w Microsoft Flight Simulator. Jest już Warszawa - ilustracja #1
Niech się mury pną do góry! Warszawa do Flight Simulator 2020 nabiera kształtów.

Microsoft Flight Simulator wystartował z wielkim rozmachem, ambitnie odtwarzając całą kulę ziemską. Większość lokacji, w tym także Polskę, oparto jednak na proceduralnym generowaniu terenu, przez co nasze metropolie nie są zbyt wierne rzeczywistości. Dzięki wbudowanym w grę narzędziom modderskim, społeczność skupiona wokół MFS2020 zabrała się za „łatanie” niedoróbek i odpowiednie poprawki pojawiają się także w polskich miastach. Jednym z takich projektów jest Warsaw City MFS, który dodaje do naszej stolicy sporo charakterystycznych obiektów.

Fani poprawiają Polskę w Microsoft Flight Simulator. Jest już Warszawa - ilustracja #2
Zamek Królewski w końcu prezentuje się jak trzeba.

W rozrastającej się stopniowo paczce z modem znajdziemy m.in. hotel Marriot, dworzec centralny, Zamek Królewski, Stadion Narodowy, stadion Legii, Pałac Prezydencki, most Siekierkowski, centrum handlowe Złote Tarasy, Muzeum Powstania Warszawskiego, wieżowce Q22, Intercontinental, HSBC, KGHM i parę innych obiektów. Prace koordynowane są na serwerze Discord Warsaw City MFS, gdzie można śledzić ich przebieg oraz znaleźć linki do najnowszej wersji.

Fani poprawiają Polskę w Microsoft Flight Simulator. Jest już Warszawa - ilustracja #3
Stadion Narodowy doczekał się dedykowanego obiektu z wieloma szczegółami.

Warszawa nie jest jedynym polskim miastem, nad którym pracuje społeczność skupiona wokół Flight Simulator 2020. Swoją paczkę ze sporą liczbą charakterystycznych obiektów otrzymał też Lublin, a lada chwila pojawi się Wrocław oraz Trójmiasto. Linki i najświeższe informacje o postępach prac można znaleźć na facebookowej grupie Microsoft Flight Simulator 2020 Polska. Instalacja jest prosta i polega na przekopiowaniu głównego katalogu z modem do folderu „Community” na dysku z zainstalowaną grą.

Co ciekawe, oprócz wykonywanych od podstaw obiektów w programach do grafiki 3D, do uzupełniania braków w danych serwisu map Bing (których używa gra Microsoftu), modderzy najczęściej korzystają z konkurencyjnych Google Maps. O wiele dokładniejsze zdjęcia i autogenerowanie wyglądu 3D pozwalają w miarę szybko przekonwertować budynki czy obiekty z wielu miejsc na świecie do Flight Simulator 2020 i cieszyć się fotogrametrią tam, gdzie serwis Bing tego nie oferuje.

Fani poprawiają Polskę w Microsoft Flight Simulator. Jest już Warszawa - ilustracja #4
Dzięki Google Maps fani poprawiają nie tylko miasta, ale i tekstury otoczenia. Z modem szczyt Matterhorn w Alpach prezentuje się jak w rzeczywistości.

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej