Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2022, 12:48

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Fani Civ 6 zazdroszczą funkcji z nowego konkurenta

Zapowiedziana przedwczoraj Ara: History Untold zdaje się być kolejnym znaczącym konkurentem dla Cywilizacji. Gra zaoferuje m.in. możliwość stworzenia własnego przywódcy.

Podczas Xbox & Bethesda Games Showcase zapowiedziana została nowa strategia 4X – Ara: History Untold. Gracze szybko okrzyknęli ją konkurentem dobrze znanej serii Civilization. Co więcej, wybory przywódców w Arze wzbudzają w graczach ciekawość.

Wybierz sobie dowódcę

Jak zauważył oblivicorn, na oficjalnej stronie Ara: History Untold widnieje całkiem ciekawy opis jednej z funkcji gry. Otóż tytuł umożliwi poprowadzenie danej nacji przez różne postaci, m.in. Safonę, Nefertiti czy George’a Washingtona. Dodatkowo w grze znajdzie się też opcja stworzenia własnego dowódcy.

Fani Civ 6 zazdroszczą funkcjonalności z nowego konkurenta - ilustracja #1
Źródło: Reddit

Z wymienionych postaci największe zdziwienie wywołała oczywiście Safona. Jak można się domyślić, grecka poetka za życia nie miała zbyt wiele wspólnego z polityką. Czyni to ją raczej nietypowym wyborem na przywódcę nacji.

Gracze zwrócili jednak w tej kwestii uwagę na to, że w Cywilizacji jako dowódca dostępny był Ghandi, co w pewnym sensie usprawiedliwia włączenie innych historycznych postaci do Ary.

Nie mam nic przeciwko przywódcom, którzy nigdy nie przewodzili żadnemu państwu, a mimo to są ważni dla jego kultury czy historii. Chętnie zobaczyłbym Sacagaweę jako przywódczynię Szoszonów, Juanę Inés de la Cruz jako przywódczynię Meksyku czy nawet Imhotepa jako przywódcę Egiptu.

Jak powiedzieli inni, jeśli Gandhi może być przywódcą, to może nim być także wiele ważnych postaci historycznych – napisał AlphatheAlpaca.

Własna postać

Tym, co przypadło do gustu społeczności Cywilizacji w kwestii Ary najbardziej, jest opcja stworzenia własnego przywódcy. Jak w komentarzach zaznaczają gracze, niemalże całkowity brak personalizacji w grach studia Firaxis Games jest kulą i nogi. Z tego też względu obserwowanie podejścia konkurencji daje im nadzieję, że Civilization 7 będzie nieco bogatsza w tym aspekcie.

Niemal całkowity brak personalizacji w Civ VI był dla mnie udręką, więc cieszę się, że widzę niestandardowego lidera. Pamiętacie, że w Civ VI nie można było nawet zmieniać nazw miast? Zaskakujący wybór – napisał JaesopPop.

Indywidualni przywódcy umożliwiający dobieranie i mieszanie cech ze sobą byliby interesujący. Nie do końca pamiętam, ale któraś ze wcześniejszych gier Civ robiła coś takiego – chyba druga albo trzecia? – napisał winkandthegun.

Ara: History Untold

Zanim jednak gracze będą mieli okazję przetestować na własną rękę Ara: History Untold, zrobią to insiderzy. Uzyskają oni bowiem dostęp do tytułu jeszcze w tym roku. Do programu insiderskiego możecie zapisać się na stronie produkcji. Link poniżej.

Dokładna data premiery Ara: History Untold nie jest znana. Wiemy za to, że w dniu swojego debiutu gra pojawi się również w ramach subskrypcji Game Pass.

W Minecraft zagrasz w Xbox Game Pass

  1. Sid Meier's Civilization VI – poradnik do gry
  2. Dlaczego przez lata nikt nie stawił czoła Cywilizacji?

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

E3 2021