Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2018, 12:31

autor: Frozen

Fallout 76 – użytkownicy monitorów ultrapanoramicznych rozczarowani nowym patchem

Posiadacze monitorów ultrapanoramicznych byli przekonani, że najnowsza łatka do Fallouta 76 wprowadzi długo wyczekiwaną przez nich obsługę rozdzielczości ekranu o proporcjach 21:9. Zawiedli się, bo Bethesda (tradycyjnie) poszła po linii najmniejszego oporu.

Fallout 76 to ciągłe pasmo niepowodzeń. - Fallout 76 – użytkownicy monitorów ultrapanoramicznych rozczarowani nowym patchem  - wiadomość - 2018-12-13
Fallout 76 to ciągłe pasmo niepowodzeń.

Jedną z nowości wprowadzonych w Fallout 76 przez patch 1.0.3.10 miała być obsługa rozdzielczości o proporcjach 21:9 (używanych w monitorach ultrapanoramicznych). Jednak, jak zauważył jeden z użytkowników serwisu Reddit, coś co Bethesda nazywa „wprowadzeniem wsparcia dla rozdzielczości 21:9” w praktyce oznacza „zmodyfikowanie jednego z plików konfiguracyjnych INI”. W konsekwencji, po wybraniu nowej rozdzielczości, naszym oczom ukazuje się nienaturalnie rozciągnięty obraz, a w grze zaczynają pojawiać się zupełnie nowe błędy graficzne, których nie doświadczymy na innych rozdzielczościach.

Błąd graficzny ekskluzywny dla rozdzielczości 21:9. - Fallout 76 – użytkownicy monitorów ultrapanoramicznych rozczarowani nowym patchem  - wiadomość - 2018-12-13
Błąd graficzny ekskluzywny dla rozdzielczości 21:9.

O możliwości zmuszenia gry do działania w trybie ultrapanoramicznym poprzez edycję pliku INI gracze wiedzieli już od dawna. Była to jednak bardziej ciekawostka, niż rozwiązanie problemu. Nikt się nie spodziewał, że Bethesda wykorzysta tę metodę do oficjalnego wsparcia rozdzielczości 21:9. Zwłaszcza, że scena moderska udowodniła, że da się to zrobić nieporównywalnie lepiej – bez rozciągania ekranu i nowych błędów graficznych.

Na górze: 21:9 według Bethesdy. Na dole: 21:9 przy wykorzystaniu nieoficjalnego moda. - Fallout 76 – użytkownicy monitorów ultrapanoramicznych rozczarowani nowym patchem  - wiadomość - 2018-12-13
Na górze: 21:9 według Bethesdy. Na dole: 21:9 przy wykorzystaniu nieoficjalnego moda.

Fallout 76 miał premierę zaledwie miesiąc temu (ukazał się 14 listopada na PC, PlayStation 4 i Xbox One), a już zdążył zawieść graczy więcej razy niż większość innych tytułów na przestrzeni lat. Gra zebrała nieprzychylne recenzje (średnia 53/100 w serwisie Metacritic dla wersji na PC, 5.5/10 w recenzji na naszym serwisie) i już 9 dni po premierze można ją było nabyć w przecenie -33%.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.