Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lipca 2020, 17:28

Fallout 76 - ruszył pierwszy sezon; gracze narzekają

Dwa dni temu ruszył pierwszy sezon w Fallout 76, ale szybko okazało się, że niestety oprócz nowego systemu wyzwań przyniósł on grze również kolejny problem. Gracze narzekają na fatalnie zaprojektowany interfejs konwertera amunicji, czyli przedmiotu, który jest jedną z początkowych nagród darmowej przepustki.

 

Konwerter amunicji można zdobyć całkiem szybko.

Dwa dni temu rozpoczął się pierwszy sezon w Falloucie 76, który wprowadził do gry m.in. darmową przepustkę (na wzór tej z Fortnite’a), dzięki której gracze, wypełniając rozmaite zadania, gromadzą punkty S.C.O.R.E. potrzebne do odblokowywania jej kolejnych stopni. Te z kolei zapewniają rozmaite nagrody, w tym tzw. konwerter amunicji (służący do zamiany jednego typu amunicji w drugi), który w ostatnich dniach stał się tematem numer jeden wśród graczy Fallouta 76.

Przedmiot ten można zdobyć bardzo szybko, bo już na piątym poziomie przepustki, więc na pewno nie dziwi początkowa ekscytacja jego istnieniem (no bo kto nie chciałby w łatwy sposób móc pozbyć się niepotrzebnej amunicji i zamienić ją na tę używaną na co dzień). Szybko jednak okazało się, że interfejs tego urządzenia został zaprojektowany tragicznie i jak twierdzą gracze – „udowadnia, że deweloperzy nawet nie grają w tę grę”.

Jak działa konwerter amunicji?

Aby użyć konwertera, trzeba skorzystać z podłączonego do niego terminala. Następnie, w zależności od tego, co chcemy zrobić, musimy wybrać odpowiednią opcję w menu. Do wyboru mamy zamienienie amunicji w punkty oraz wymianę tychże punktów na amunicję. I tutaj zaczynają się schody.

Fallout 76 - ruszył pierwszy sezon; gracze narzekają - ilustracja #2
Tak prezentuje się konwerter amunicji w grze.

Twórcy uznali, że dobrym pomysłem będzie uniemożliwienie konwersji całej zbędnej amunicji za jednym razem (można tylko np. zamienić 18 naboi na 20 punktów). Tak więc jeśli przykładowo chcecie się pozbyć 300 nabojów do strzelby, będziecie musieli wybierać daną opcję z menu kilkadziesiąt razy. Następnie, gdy postanowicie zdobyte punkty zamienić na inny typ amunicji, to czeka Was kolejne wybieranie tych samych opcji.

Słabo? To teraz wyobraźcie sobie, że po tak żmudnej pracy chcecie wyjść z terminala. W tym momencie trzeba wciskać przycisk wstecz kolejne kilkadziesiąt razy, w zależności od tego, ile opcji wcześniej wybraliście. Działanie konwertera lepiej zobaczycie poniżej na filmiku autorstwa kanału The Lone Wanderer (przemilczymy bugi, na które natknął się gracz, próbując skorzystać z terminala).

Konwerter amunicji wydaje się dość przydatnym przedmiotem dla początkujących graczy (bowiem ci mają zazwyczaj małą ilość zbędnej amunicji), aczkolwiek doświadczeni jasno powiedzieli, że nie mają zamiaru tracić czasu na korzystanie z niego. Warto jednak pamiętać, że ogólnie społeczność wydaje się zadowolona z wprowadzonych zmian w Falloucie 76. Kolejne poziomy przepustki nie wymagają tzw. grindu, a nagrody są satysfakcjonujące. O tym, w jakim stanie faktycznie jest gra, będą mogli przekonać się subskrybenci usługi Xbox Game Pass na pecetach i konsolach. Gra trafi do oferty abonamentu 9 lipca.