Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2018, 15:40

autor: Movis

Fallout 76 Platinum Prima Guide – jak wydać 427 złotych na bonusy z gry [Aktualizacja]

Fallout 76 Platinum Prima Guide zawiera wszystko, czego psychofan serii może sobie zażyczyć, łącznie z pocztówkami, podkładkami pod napoje, obowiązkową mapą i całą masą innych gadżetów. Niestety to tylko poradnik... więc samej gry tam nie znajdziemy.

Gadżetów jest tyle, że nie mieszczą się w obrazku 16:9. - Fallout 76 Platinum Prima Guide – jak wydać 427 złotych na bonusy z gry [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-10-18
Gadżetów jest tyle, że nie mieszczą się w obrazku 16:9.

Aktualizacja

Do poniższej wiadomości wkradł się poważny błąd. Pozycja „Fallout 76 Platinum Edition Prima Guide” w sklepie Bethesda.net i na Amazonie nie jest „edycją gry wraz z poradnikiem Prima”, a jedynie wypasioną wersją samej solucji, stworzonej z inicjatywy firmy Prima Games. Zapewnione zdjęcia wprowadziły nas nieco w błąd, który rozwikłał się po spojrzeniu na kategorię produktu (Books & Media/Atlases & Maps), wydawcę i autorów. Przepraszamy za zaistniałą pomyłkę.

Oryginalna wiadomość

Firma Bethesda na swojej oficjalnej stronie oferuje wiele dziwów, fantów dla fanów i specjalnych edycji swoich produkcji. Fallout 76 w wersji Platinum przebija jednak pewien poziom absurdu. Zapomnijcie o standardowej wersji za 60 dol., nawet nie myślcie o edycji trzystulecia (80 dol.). Za jedyne 115 dolarów (ok. 427 zł) możecie się bowiem zaopatrzyć w coś zupełnie wyjątkowego. Wpis informuje nas o elitarnej obwolucie zamykanej magnetycznie, grafikach z gry wydrukowanych na najlepszej jakości papierze (limitowany, numerowany nakład), aż trzech miniaturowych dziennikach (czyli na dobrą sprawę pustych zeszytach 64-kartkowych z grafikami na okładce), tematycznych pocztówkach, zbiorze podkładek pod naszą ulubioną Nuka Colę czy inny napój, klasycznej mapie regionu gry (dwustronnej!) oraz poradniku do gry.

Wspomniane są nawet specjalne kody, które odblokowują bonusową zawartość w podstawowej grze. No i tu mamy problem. Mimo wielu dodatków, „platyna” nie zawiera bowiem gry Fallout 76. Choć autorzy dość uczciwie (i dwukrotnie) informują nas o tym fakcie na swojej stronie, to już na przykład zamawiając to samo pudełko na Amazonie trudno doszukać się tej drobnej, lecz niezwykle istotnej informacji.

Prawda jest taka, że nie jest to pierwszy raz, gdy widzimy edycję kolekcjonerską bez właściwego tytułu. Podobny przypadek zdarzył się na przykład z Battlefield 1. Wisienką na szalonym torcie Fallout 76 Platinum jest fakt, że zestaw dostępny będzie dopiero 14 grudnia 2018 roku, czyli grubo po premierze.

Gdyby pakiet wyszedł we wrześniu, młodzi mogliby szpanować od samego początku roku szkolnego. - Fallout 76 Platinum Prima Guide – jak wydać 427 złotych na bonusy z gry [Aktualizacja] - wiadomość - 2018-10-18
Gdyby pakiet wyszedł we wrześniu, młodzi mogliby szpanować od samego początku roku szkolnego.

Fallout 76 Power Armor Edition

No dobrze, edycja platynowa nie jest może najbardziej okazała i wydaje się nieadekwatna przy kosztującej 200 dolarów Fallout 76 Power Armor Edition z repliką charakterystycznego pancerza Bractwa Stali. Być może trzeba się nieco więcej wykosztować, ale tu przynajmniej deweloper ma jednak przyzwoitość, by zaopatrzyć nas w swój tytuł. Gdyby tylko była jeszcze dostępna…

Szczęśliwcy, którym udało się zgarnąć ten dawno już wykupiony preorder, liczyć mogą na grę w steelbooku (identyczną z edycją trzystulecia), plastikowy hełm z power armora T-51B w skali 1:1 (z modulatorem dźwięku i latarką czołową), płócienną torbę na ramię, mapę świata gry (tym razem świeci ona jednak w ciemności!), 24 figurki kolekcjonerskie (wielkości typowych ołowianych żołnierzyków) i wszystkie wirtualne bonusy z wersji trzystulecia. Ta edycja ma też być wysyłana w dniu premiery gry.

Fallout 76 Platinum Prima Guide – jak wydać 427 złotych na bonusy z gry [Aktualizacja] - ilustracja #3

Odkładając nasz worek pełen sarkazmu przypominamy, że Fallout 76 zadebiutuje 14 listopada 2018 roku, na PC, XONE i PS4. Deweloper przygotował polską kinową wersję językową.

  1. Witryna internetowa gry Fallout 76
  2. Wszystko o Fallout 76
  3. Wysyp materiałów o Fallout 76 - świat, interfejs, grafika, NPC, V.A.T.S. i inne