Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 października 2018, 15:16

John Carpenter nie gardzi pieniędzmi. Sequele jego filmów są możliwe

Reżyser John Carpenter, znany z nakręcenia takich klasyków horroru jak Mgła i Coś, wypowiedział się o swoim zaangażowaniu w pracę nad tegoroczną kontynuacją Halloween, a także o przyszłości swoich filmów (np. potencjalnym sequelu/remake'u Oni żyją).

John Carpenter, mistrz horroru, którego ostatni film – Oddział (ang. The Ward) – ukazał się 8 lat temu, udzielił szeregu wywiadów w związku z premierą bezpośredniej kontynuacji jednego z najgłośniejszych jego dzieł, czyli Halloween z 1987 roku. Reżyser został zapytany m.in. o to, w jaki sposób dołączył do grona twórców sequela, a także o stosunek do idei kręcenia remake’ów i kontynuacji wyreżyserowanych przez niego filmów.

Jakiś czas temu Jason Blum, producent tegorocznego Halloween, miał postawić Carpantera pod ścianą, informując go, że bezpośrednia kontynuacja Halloween i tak powstanie – bez względu na to, czy reżyser oryginału zechce dołączyć do ekipy twórców, czy też nie. W rozmowie z redakcją serwisu Den of Geek Carpenter wspomina:

Sądziłem, że będzie to taki sam sequel, jak dziesięć poprzednich. Było tak do momentu spotkania z Jasonem Blumem, który porozmawiał ze mną i przekonał mnie do tego pomysłu. Powiedział: „Oni zrobią ten film, z nami lub bez nas. Dlaczego więc nie połączymy sił i nie pomożemy, żeby ta kontynuacja była naprawdę dobra?” Wcześniej nikt mi tego nie wyjaśnił w taki sposób, więc się zgodziłem: „Och, ok. Mogę to zrobić. To wcale nie jest trudne”.

Wówczas rozmowa zeszła na inny temat – przyszłych kreacji bazujących na pracach reżysera. A że w dorobku 70-letniego twórcy jest wiele kultowych produkcji (m.in. Coś, Mgła, Christine), nie sposób nie odnieść się do tej kwestii w obliczu potencjalnego sukcesu Halloween. Zatem, czy John Carpenter wie już coś na ten temat?

Nie wiem. Zobaczmy, jaka będzie następna propozycja. Jestem gotowy na wszystko, co wiąże się z pieniędzmi. To miła rzecz.

Niestety, Carpenter nie chciał zdradzić niczego konkretnego na temat ewentualnego remake’u/sequela horroru Oni żyją z 1988 roku, o którym plotkuje się od dłuższego czasu. Zasugerował jednak, że w najbliższym czasie coś może się w tym temacie ruszyć. Niegdyś do nakręcenia obrazu przymierzany był Matt Reeves, reżyser najnowszych filmów z serii Planeta Małp (obecnie pracujący nad kolejnymi kinowymi przygodami Batmana).

John Carpenter nie gardzi pieniędzmi. Sequele jego filmów są możliwe - ilustracja #1
Do objęcia stanowiska producenta bezpośredniej kontynuacji Halloween przekonał reżysera m.in. zapach „zielonych”.

Halloween w reżyserii Davida Gordona Greena i z udziałem Jamie Lee Curtis trafi do polskich kin 26 października. W USA film zadebiutuje już jutro.

  1. Oficjalna strona internetowa Johna Carpentera
John Carpenter nie gardzi pieniędzmi. Sequele jego filmów są możliwe - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.