Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2019, 19:41

autor: Entelarmer

Fallout 76 - bug w nowej aktualizacji niszczy pancerze

Nowa aktualizacja gry Fallout 76 uraczyła nas intrygującym błędem. Niektórzy gracze zauważyli, że legendarne pancerze tracą swoje dodatkowe efekty po przeładowaniu broni, a samo uzbrojenie zdaje się zużywać w błyskawicznym tempie.

Pancerze graczy stały się pierwszą ofiarą nowej aktualizacji Fallouta 76. - Fallout 76 - bug w nowej aktualizacji niszczy pancerze - wiadomość - 2019-12-12
Pancerze graczy stały się pierwszą ofiarą nowej aktualizacji Fallouta 76.

Choć od premiery Fallouta 76 minął już rok, gra wciąż pozostaje gorącym tematem w branży. Niestety, wynika to raczej z kolejnych problemów wokół produkcji, która od dnia premiery wielokrotnie dała się graczom we znaki. Nie inaczej jest z ostatnią aktualizacją, która wprowadziła irytujący błąd. Otóż niektórzy zauważyli (via Reddit), że ich legendarne pancerze psują się po… przeładowaniu broni. Nie chodzi tu o ich wytrzymałość, lecz o dodatkowe efekty, co – jak łatwo zgadnąć – drastycznie zmniejsza ich efektywność. Przykład tej usterki pokazuje jeden z filmików zamieszczonych w serwisie YouTube, który możecie obejrzeć poniżej (zwróćcie uwagę na statystyki w prawym dolnym rogu okna ekwipunku).

Jakby tego było mało, wiele osób donosi o podobnym problemie z samym uzbrojeniem. Część graczy zauważyła, że bronie do walki dystansowej błyskawicznie tracą na wytrzymałości, w skrajnych przypadkach nie pozwalając na wystrzelenie nawet dziesięciu pocisków bez uszkodzenia sprzętu. Dotyczy to głównie wyrzutni harpunów, ale podobne doniesienia pojawiają się odnośnie m.in. miniguna.

Po ponad roku Fallout 76 wciąż zaskakuje graczy (a zapewne i swoich twórców). - Fallout 76 - bug w nowej aktualizacji niszczy pancerze - wiadomość - 2019-12-12
Po ponad roku Fallout 76 wciąż zaskakuje graczy (a zapewne i swoich twórców).

Na ten moment nie są znane przyczyny tego błędu (lub błędów). Co więcej, wygląda na to, że nie wszyscy gracze doświadczyli go w grze. Sporo osób w serwisie Reddit próbowało odtworzyć bug, ale bez sukcesów. Nawet ci, którzy mieli „przyjemność” przekonać się o jego obecności, nie są poszkodowani w identyczny sposób. Jedni donoszą, że dotyczy to wszystkich pancerzy i broni, podczas gdy inni odnotowali go jedynie z niektórymi rodzajami uzbrojenia. Innymi słowy, gracze nie mają zielonego pojęcia, co może powodować ten problem. Nie wiemy nawet, czy aby nie jest on powiązany z innymi błędami odnotowanymi przez – znów – niektórych użytkowników: nagłym zwiększeniem obciążenia oraz przyśpieszonym metabolizmem bohatera (być może zainspirowanym podobną usterką z pecetowego Red Dead Redemption 2). Jeśli chcecie sprawdzić „atrakcje” wprowadzone w aktualizacji, listę zebraną przez graczy znajdziecie w serwisie Reddit.