Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2015, 18:33

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Fallout 4 był niemal gotowy jeszcze przed oficjalną zapowiedzią

Pete Hines, szef Bethesdy Softworks, przyznał podczas jednego z wywiadów, że Fallout 4 jest praktycznie skończoną grą, a twórcy obecnie starają się po prostu naprawić ewentualne niedoróbki. Co więcej, okazuje się, że omawiana produkcja już w momencie zapowiedzi była dużym, niemal gotowym projektem, stąd autorzy nie są w stanie zaimplementować tego, o co proszą fani postapokaliptycznego cyklu.

Fallout 4 jest już niemal gotową produkcją. - Fallout 4 – gra była niemal gotowa jeszcze przed jej oficjalną zapowiedzią - wiadomość - 2015-07-28
Fallout 4 jest już niemal gotową produkcją.

Premiera Fallout 4 zbliża się wielkimi krokami. Kolejna, bardzo wyczekiwana odsłona postapokaliptycznej serii zadebiutuje na rynku 10 listopada tego roku. I wszystko wskazuje na to, że obędzie się bez irytujących opóźnień. Zgodnie z informacją, jaką podczas wywiadu z serwisem GameSpot udzielił szef Bethesdy Softworks, omawiana produkcja jest praktycznie skończona, a deweloperzy zajmują się teraz wyłącznie dopieszczaniem całości.

Rozmówca przyznał, że już w momencie zapowiedzi Fallout 4 był rozbudowanym, niemal gotowym tytułem. Autorzy nie są więc w stanie dodać tych elementów rozgrywki, o które tak często proszą gracze. Nie znaczy to oczywiście, że producenci nie są zainteresowani płynącym z zewnątrz odzewem. Wręcz przeciwnie. Hines podkreślił we wspomnianej rozmowie, że twórcy przeglądają fora, aby poznać opinie fanów na temat takich tytułów jak Fallout 3 czy The Elder Scrolls V: Skyrim. Taka pouczająca lektura pozwala im opracować produkcję, która w najlepszy możliwy sposób sprosta wymaganiom stawianym jej przez graczy.

„Nie dodajesz nowych rzeczy w maju, czerwcu, sierpniu, kiedy w tym samym roku planujesz premierę gry. Starasz się raczej wszystko dopracować” – powiedział Hines.

Co wiecej, Hines ujawnił też, że miejsce akcji omawianego cRPG-a, miasto Boston, wybrane zostało jeszcze przed premierą gry TES V: Skyrim w 2011 roku. Pomysły na Fallout 4 rodziły się zaś zaraz po premierze „trójki”, a prace wstępne ruszyły już mniej więcej w 2008 roku.

Fallout 4, kolejna odsłona kultowej postapokaliptycznej serii gier cRPG, trafi do sprzedaży w wersji na komputery PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Podczas rozgrywki gracze wcielą się w postać bohatera, który po wielu latach odosobnienia wychodzi z przeciwatomowego schronu i rozpoczyna wymagającą walkę o przetrwanie w świecie po katastrofie nuklearnej. Sporo interesujących informacji na temat tego tytułu znajdziecie w tej wiadomości.