Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 października 2014, 15:54

Fala zwolnień w studiu odpowiedzialnym za WildStar

Około 60 osób zostało zwolnionych ze studia Carbine - zespołu odpowiedzialnego za wydane w czerwcu MMORPG WildStar. Oficjalnym powodem cięć kadrowych jest nowa strategia biznesowa wydawcy gry, NCsoftu, który ma zamiar mocniej skupić się na produkcjach na smartfony oraz tablety.

Studiem Carbine wstrząsnęła fala zwolnień. Zespół, który stworzył WildStar – wydane w czerwcu tego roku MMORPG, łączące w sobie elementy fantasy i science-fiction – został uszczuplony aż o 60 pracowników. Decyzja ta została podjęta przez zarząd firmy NCsoft, któremu podlega obecnie Carbine Studios. Powodem jest restrukturyzacja w zachodnich oddziałach korporacji.

W kilka miesięcy po premierze WildStar twórców gry dotknęła fala zwolnień. - Fala zwolnień w studiu odpowiedzialnym za WildStar - wiadomość - 2014-10-24
W kilka miesięcy po premierze WildStar twórców gry dotknęła fala zwolnień.

W oficjalnym oświadczeniu NCsoft możemy przeczytać, że cięcia kadrowe dotknęły każdego z podległych firmie deweloperów. Wyjątkiem pod tym względem jest ArenaNet – studio odpowiedzialne za obie części innego popularnego MMORPG, Guild Wars. Zwolnienia są wynikiem nowej strategii biznesowej, która ma zapewnić korporacji pozycję lidera w branży. NCsoft skupi się od teraz na swoich największych markach (wśród których wymienione zostały WildStar, Aion, Lineage oraz oczywiście Guild Wars), jednak postara się także zaistnieć na rynku gier kierowanych na smartfony oraz tablety. Według anonimowego źródła, z którym skontaktował się portal Polygon, studio Carbine zostało najmocniej dotknięte przez cięcia w personelu i straciło około 60 osób spośród kilkuset zatrudnionych. Warto przy tym dodać, że zwolnienia uderzyły także w osoby starsze stażem, nie tylko w najmniej doświadczonych pracowników.

Spośród zespołów podległych firmie NCsoft nienaruszony pozostał jedynie skład ArenaNet – twórców obu części Guild Wars. - Fala zwolnień w studiu odpowiedzialnym za WildStar - wiadomość - 2014-10-24
Spośród zespołów podległych firmie NCsoft nienaruszony pozostał jedynie skład ArenaNet – twórców obu części Guild Wars.

Studio Carbine zostało założone w 2005 roku przez kilkunastu byłych członków Blizzard Entertainment, pracujących wcześniej nad World of Warcraft. Dwa lata później zostało przejęte przez NCsoft i w czerwcu tego roku wydało WildStar – dobrze przyjętą produkcję z gatunku MMORPG, która łączy w sobie elementy science-fiction i fantasy.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Carbine
  2. Oficjalna strona internetowa firmy NCSoft
  3. Recenzja gry WildStar – MMO próbującego sięgnąć gwiazd