Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2017, 14:15

autor: Góral

Everspace - kosmiczna strzelanka ukaże się 26 maja

Studio Rockfish Games ujawniło datę premiery pełnej wersji kosmicznej strzelanki Everspace. Produkcja ukaże się 26 maja bieżącego roku na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych.

14 września 2016 roku na komputerach osobistych (Steam), a nieco później na Xboksie One i Windowsie 10, zadebiutowała wczesna wersja gry Everspace. Studio Rockfish Games poinformowało w przesłanej wiadomości prasowej, że ostateczne wydanie ukaże się w sklepach Steam, GOG, Windows Store oraz Xbox Games 26 maja bieżącego roku. W naszym kraju pojawi się także wersja pudełkowa, za którą odpowiada firma Techland. Nie wiemy jeszcze, w jakiej cenie sprzedawana będzie ta edycja, ale w cyfrowej dystrybucji gra ma kosztować 39,99 euro (ok. 170 zł). Obecnie możecie kupić ją taniej, bo w Steam Early Access kosztuje 27,99 euro (ok. 119 zł), a na XOne/W10 137,49 zł (tytuł należy do programu Xbox Play Anywhere).

Everspace to gra stworzona przez byłych twórców serii Galaxy on Fire. - Everspace - kosmiczna strzelanka ukaże się 26 maja - wiadomość - 2017-04-13
Everspace to gra stworzona przez byłych twórców serii Galaxy on Fire.
Everspace w skrócie:
  1. kosmiczna strzelanka od byłych twórców serii Galaxy on Fire;
  2. ukaże się 26 maja bieżącego roku;
  3. obecnie można kupić wczesną wersję na PC i konsoli Xbox One.

Ponadto dziś na Steamie zadebiutowała ostatnia duża przedpremierowa aktualizacja, oznaczona numerem 0.7.1.31567. Pojawiła się w niej nowa rasa kosmitów The Ancients. Deweloperzy dodali też funkcjonalne wyświetlacze w kokpitach, w związku z czym możliwe jest też ukrycie HUD-a. Dodatkowo pojawiły się antyczne budowle-portale, umożliwiające szybkie podróżowanie, wieżyczka rakietowa oraz Glyphs – drugi rodzaj ulepszeń.

To jednak tylko te większe nowości, oprócz nich w aktualizacji pojawiły się poprawki rozmaitych błędów, np. tych związanych z niedziałającym Drone Override, dialogami i wyłączaniem się gry podczas zbierania łupów. Oprócz tego przewożone kontenery od teraz różnią się wyglądem (w zależności od zawartości), zmodyfikowano system obrony przeciwrakietowej, zmieniono nazwy i opisy niektórych broni czy też ulepszono wydajność Everspace. Pozostałe szczegóły znajdziecie tutaj.