Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2012, 16:40

Europejskie konta League of Legends padły ofiarą hakerów

Studio Riot Games poinformowało, że niektóre dane z europejskich kont graczy w League of Legends zostały wykradzione przez hakerów. W ręce cyberprzestępców dostały się między innym daty urodzenia, imiona, nazwiska, adresy e-mail oraz zaszyfrowane hasła.

Europejskie konta League of Legends padły ofiarą hakerów - ilustracja #1

Amerykańskie studio Riot Games poinformowało, że bazy danych europejskiej wersji League of Legends padły ofiarą ataku hakerów. Cyberprzestępcy wykradli informacje z serwerów EU West oraz EU Nordic & East. W ich ręce dostały się adresy mailowe, zaszyfrowane hasła oraz daty urodzenia graczy. W niektórych przypadkach udało im się zdobyć imiona i nazwiska, a także zaszyfrowane pytania bezpieczeństwa wraz z odpowiedziami. Deweloper zapewnia, że numery kart kredytowych i inne informacje związane z płatnościami nie trafiły do złodziei.

W obliczu niebezpieczeństwa różnych nadużyć Riot Games zaleca ostrożność. W tej chwili rozsyła specjalne wiadomości do graczy, w których między innymi prosi o to, by zmienili hasła. Co prawda, były one zaszyfrowane, ale studio zauważa, że ponad połowa wszystkich zarejestrowanych była wyjątkowo prosta i nie spełniała podstawowych wymogów bezpieczeństwa. Gracze powinni być też wyczuleni na wszelkie próby wyłudzeń poufnych danych oraz zwracać uwagę na podejrzane maile.

Firma współpracuje już z odpowiednimi służbami oraz zatrudniła ekspertów, których zadaniem będzie wykrycie sprawców ataku. Co więcej, aby w najbliższym czasie sytuacja się nie powtórzyła, deweloper sprawdza dokładnie swoje zabezpieczania, wprowadzając niezbędne poprawki i usuwając lukę wykorzystaną przez hakerów. Kiedy tylko będzie miał nowe wiadomości związane ze sprawą, przekaże je graczom na oficjalnej stroni gry.

  1. Oficjalna polska strona League of Legends