Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2022, 09:20

ETS2 Heart of Russia - twórcy chwalą się realizmem rosyjskich dróg w dodatku

Studio SCS Software wypuściło pokaźny zestaw screenów pokazujących drogi w dodatku ETS2: Heart of Russia. Omówiono również proces tworzenia tych elementów mapy.

Na oficjalnym blogu studia SCS Software pojawił się nowy wpis poświęcony Heart of Russia, czyli nadchodzącemu dodatkowi do Euro Truck Simulator 2. Artykuł koncentruje się na zaprezentowaniu rosyjskich dróg, którymi będziemy jeździli w rozszerzeniu, i opatrzony jest bogatym zestawem screenów.

Autorzy obiecują dużą różnorodność. W trakcie zabawy będziemy korzystali z nowoczesnych autostrad, mniejszych lokalnych tras, jak i wyboistych polnych dróg. Twórcy gromadzili potrzebne do wiernego odtworzenia regionu informacje i materiały od czasu wydanego w 2018 roku dodatku ETS2: Beyond the Baltic Sea, więc możemy liczyć na wysoki realizm lokacji.

  1. Galeria screenów z dodatku ETS: Heart of Russia

Czekając na dodatek, warto sprawdzić nową wersję moda ETS2: Project Japan

Spragnionym świeżych widoków fanom ETS2 warto polecić potężny mod Project Japan, który wprowadza nową mapę, odtwarzającą współczesną Japonię oraz tamtejsze przepisy drogowe. Niedawno modyfikacja otrzymała wersję 1.04.

  1. Project Japan ETS2 – pobierz mod

Tworząc Heart of Russia, autorzy zmienili swoje podejście do wielu elementów projektowania mapy. Obiekty takie jak mosty, balustrady czy krawężniki będą większe oraz bardziej szczegółowe i mają częściej występować w otoczeniu. Dużą uwagę poświęcono także wiernemu odtworzeniu znaków drogowych – poza tymi sztandarowymi, na słupach, natkniemy się również m.in. na znaki wiszące i poziome oraz unikalnie oznaczone przejazdy kolejowe.

Autorzy sporo wysiłku włożyli także w opracowanie małych lokalnych dróg, zamiast koncentrować się na szybkich autostradach, jak również w odtworzenie wielu unikalnych detali, dzięki którym dodatek realistycznie odda rosyjską specyfikę.

Na razie nie wiemy, kiedy zadebiutuje ETS2: Heart of Russia, ale powinno to nastąpić w tym roku. Rozszerzenie obejmie jedynie europejską część Rosji, gdyż kraj ten jest zbyt duży, aby twórcy mogli go odpowiednio odwzorować w jednym DLC.

  1. Zielone serce Rosji na screenach z nowego DLC do ETS 2
  2. Oficjalna strona gry Euro Truck Simulator 2
  3. Euro Truck Simulator 2 – poradnik do gry