Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2020, 16:48

autor: Entelarmer

ETS 2 1.40 - reskin Niemiec na screenach

Studio SCS Software podzieliło się screenami z aktualizacji 1.40 gry Euro Truck Simulator 2. Obrazki pokazują odświeżone drogi w Niemczech, ale też dają nam przedsmak nowego systemu oświetlenia.

Niedawne opóźnienie iberyjskiego rozszerzenia do Euro Truck Simulator 2 zapewne nie ucieszyło fanów wirtualnych ciężarówek, zwłaszcza że będą musieli czekać także na kolejne duże uaktualnienie. Oczywiście nic nie stoi nie przeszkodzie, by twórcy dali nam na osłodę przedsmak nadchodzących nowości. Ostatni wpis na oficjalnym blogu studia SCS Software prezentuje garść screenów z aktualizacji 1.40, ukazujących odświeżone drogi w Niemczech. Część z nich zamieściliśmy poniżej.

 - ETS 2 1.40 - reskin Niemiec na screenach - wiadomość - 2020-12-14
 - ETS 2 1.40 - reskin Niemiec na screenach - wiadomość - 2020-12-14
 - ETS 2 1.40 - reskin Niemiec na screenach - wiadomość - 2020-12-14

Niemcy stanowią najstarszą część mapy Euro Truck Simulator 2 i po latach kolejnych aktualizacji oraz upiększeń graficznych region wyraźnie odstaje wyglądem od reszty świata gry. Już w połowie 2018 roku SCS Software zapowiedziało przeprojektowanie niemieckich dróg, aczkolwiek nie jest to łatwe zadanie. Powierzono je dedykowanemu (choć skromnemu) zespołowi i dopiero pod koniec listopada po raz pierwszy zaprezentowano owoce jego pracy.

Twórcy obecnie nie chcą mówić zbyt wiele na temat szykowanych nowości i zmian, co raczej nie dziwi. W końcu dopiero w styczniu rozpoczną się zamknięte testy, a stąd wciąż daleka droga do premiery aktualizacji. Niemniej wiemy, że oprócz odświeżenia dróg w Niemczech (nie tylko pod względem wizualnym – pojawią się nowe intersekcje, miejsca etc.) SCS Software szykuje ulepszony system oświetlenia. Widać go w akcji na dołączonych screenach. Niemniej zastrzeżono, że prace nad tym rozwiązaniem wciąż trwają i wiele może się zmienić przed udostępnieniem wersji 1.40. Debiut powinien nastąpić tej zimy, być może nawet w pierwszym kwartale 2021 roku.