Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2020, 10:15

autor: Adrian Werner

ETS2 Iberia - premiera dodatku opóźniona

Fani ETS2 będą musieli poczekać na dodatek Euro Truck Simulator 2: Iberia do przyszłego roku. Wpierw otrzymają aktualizację 1.40, która wprowadzi nowy system oświetlenia i ulepszone modele oraz tekstury.

W SKRÓCIE:
  • dodatek Iberia do ETS2 ukaże się dopiero w przyszłym roku,
  • wpierw zadebiutuje patch 1.40, gruntownie odświeżający grafikę i wprowadzający nowy model oświetlenia,
  • zamknięta beta patcha 1.40 powinna ruszyć w styczniu 2021 r.

Mamy złe wieści dla fanów ETS2. Studio SCS Software poinformowało, że dodatek Euro Truck Simulator 2: Iberia zaliczył opóźnienie i ukaże się dopiero w przyszłym roku. Na razie twórcy nie są w stanie podać nowej daty premiery. Początkowo DLC miało zadebiutować pod koniec 2020 r.

Są jednak również dobre wiadomości – autorzy kończą prace nad aktualizacją 1.40, która mocno poprawi grafikę Euro Truck Simulator 2. Gra otrzyma nowy, znacznie bardziej realistyczny system oświetlenia. Współgrać z tym będą inne odświeżone elementy oprawy wizualnej. Deweloperzy ulepszyli dosłownie każdy model i teksturę obecną w ETS2. Podobne zmiany szykowane są dla American Truck Simulator. SCS Software w ten sposób kładzie fundamenty pod kolejne lata rozwoju obu tytułów.

ETS2 Iberia - premiera dodatku opóźniona - ilustracja #1
ETS2 wkrótce otrzyma nowy model oświetlenia.

Aktualizacja 1.40 do Euro Truck Simulator 2 ma wejść w fazę zamkniętych testów w styczniu 2021 roku. Potem spędzi kilka tygodni w otwartej becie. Autorzy mają nadzieję, że premiera finalnej wersji patcha nastąpi pierwszym kwartale 2021 r.

Odświeżenie oprawy graficznej Euro Truck Simulator 2 jest ogromnym projektem, który byłby trudny do zrealizowania nawet w normalnych okolicznościach. Gdy twórcy planowali ten rok, nie mogli przewidzieć, że pandemia koronawirusa wymusi przestawienie zespołu na zdalny tryb pracy. Dodatkowo Iberia powstaje od razu z myślą o poprawkach, jakie wprowadzi patch 1.40. Dlatego poślizgi w produkcji aktualizacji wpłynęły także na cykl deweloperski rozszerzenia.

Nie dotknęło to jedynie zespołu pracującego nad tym dodatkiem. Grupa odpowiedzialna za odświeżenie Niemiec w ETS2 robi dobre postępy, ale i tak musi poczekać z finalizacją prac do momentu, w którym zmiany wprowadzane przez aktualizację 1.40 zostaną ustabilizowane.

W przypadku ATS udało się częściowo uniknąć takiej sytuacji, gdyż wydany w zeszłym miesiącu dodatek American Truck Simulator: Colorado powstał z myślą o starym modelu oświetlenia.

Porównanie graficzne między starym i nowym modelem oświetlenia w ETS2:

 - ETS2 Iberia - premiera dodatku opóźniona - wiadomość - 2020-12-01
 - ETS2 Iberia - premiera dodatku opóźniona - wiadomość - 2020-12-01
  1. Recenzja gry Euro Truck Simulator 2 - tirem po drogach Europy
  2. Euro Truck Simulator 2 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona ETS2