Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2020, 13:55

autor: Sodar

ETS2 i ATS z wydarzeniem świątecznym - gracze rozwożą prezenty

Tak jak w ubiegłym roku, ruszyło nowe wydarzenie świąteczne w świecie symulatorów ciężarówek od SCS Software. Gracze dostarczają prezenty, aby zdobywać osiągnięcia i specjalne malowanie kabiny.

W SKRÓCIE:
  • nowe wydarzenie dostępne w grach ATS i ETS2 polega na dostarczaniu prezentów specjalnymi naczepami;
  • wykonanie 15 dostaw nagradzane będzie malowaniem dla ciężarówek.

Dla wirtualnych truckerów studio SCS Software ma nowe zadanie – wydarzenie świąteczne polegające na dostarczaniu prezentów. Będzie ono dostępne w Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator dla posiadaczy kont na platformie World of Trucks. Event zakłada wykonanie planu globalnego i personalnego. Zakończy się zdobyciem osiągnięcia i otrzymaniem dodatkowego malowania Winter Blast dla ciężarówek.

ETS2 i ATS z wydarzeniem świątecznym - gracze rozwożą prezenty - ilustracja #1
Dostawy w ramach wydarzenia wykonujemy przy pomocy specjalnych naczep

Już teraz, po wybraniu „Zleceń zewnętrznych” (dostępne, gdy mamy połączony profil z kontem World of Trucks) możemy zauważyć dostawy opisane jako „Upominki”. Oprócz tego symbole miast na mapie gry zostały zastąpione ikoną serduszka/prezentu. Gdy najedziemy na nie kursorem, to pojawi się okienko z informacją, ile dostaw w ramach eventu zostało przez graczy wykonanych. Za każde dostarczone 1000 naczep z prezentami przybędzie jedno serce lub prezent (miejsce startu zalicza się jako kolejny punkt do serduszka, a meta do prezentu). Maksymalna liczba symboli to pięć. Postęp wydarzenia możemy też sprawdzać na stronie World of Trucks. Każde zebrane 350 ikonek odblokuje nagrodę dla społeczności. Screeny na blogu SCS Software sugerują, że mogą to być dodatkowe przedmioty przeznaczone do umieszczenia w kabinie.

Oferta ze zleceniem w ramach wydarzenia świątecznego - ETS2 i ATS z wydarzeniem świątecznym - gracze rozwożą prezenty - wiadomość - 2020-12-18
Oferta ze zleceniem w ramach wydarzenia świątecznego

Oprócz tego gracze uczestniczący w wydarzeniu pracują na własne osiągnięcie. Aby je wypełnić, należy wykonać 15 takich dostaw z dowolnego miasta w dowolnej grze. W ramach zlecenia ciągniemy specjalnie przygotowaną naczepę platformową z ładunkiem w kształcie prezentów (ładnie podświetlonych). Po wykonaniu wszystkich kursów otrzymamy świąteczne malowanie ciężarówek (widoczne poniżej). Event świąteczny zakończy się 17 stycznia 2021 roku, więc miłośnicy wirtualnych ciężarówek mają sporo czasu na wykonanie dostaw.

ETS2 i ATS z wydarzeniem świątecznym - gracze rozwożą prezenty - ilustracja #3
Schemat malowania Winter Blast, otrzymywany za wykonanie 15 dostaw. Źródło: SCS Software

Aktualizacja dla DLC Cabin Accessories

Warto przy okazji wspomnieć, że wraz z nowym wydarzeniem Euro Truck Simulator 2 powinien otrzymać aktualizację DLC Cabin Accessories. Oznacza ona nowe przedmioty dodane do rozszerzenia, przygotowane tak, by europejscy wirtualni truckerzy nie zazdrościli posiadaczom ATS ichniejszej świeżej wersji DLC z dodatkami kabinowymi.

ETS2 i ATS z wydarzeniem świątecznym - gracze rozwożą prezenty - ilustracja #4
Nowe przedmioty w DLC Cabin Accessories dla ETS2. Źródło: SCS Software

Niestety, nie dane będzie nam pojeździć po terenach Hiszpanii jeszcze w tym roku, a na kolejny etap odświeżania obszaru Niemiec wraz z nowym oświetleniem także przyjdzie graczom poczekać. Dlatego warto docenić bieżące wydarzenia i cieszyć się z nieco skromniejszych nowości. Uruchamiam więc silnik w mojej Scanii S i śpieszę rozwozić prezenty, a Wy?