Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 grudnia 2020, 13:36

Star Wars straciło oryginalnego Bobę Fetta. Odszedł Jeremy Bulloch

Na każdego kiedyś przychodzi pora, nawet na najlepszych w galaktyce łowców nagród. Zmarł Jeremy Bulloch, aktor, który wcielił się w Bobę Fetta w oryginalnej trylogii Star Wars.

Przykra wiadomość dla fanów marki Star Wars. Wczoraj odszedł Jeremy Bulloch - aktor grający Bobę Fetta w oryginalnej trylogii Gwiezdnych wojen. Brytyjski aktor znany był najbardziej z wcielania się w słynnego łowcę nagród w częściach Imperium Kontratakuje z 1980 roku oraz Powrót Jedi z 1983 roku.

Jak podał jego menedżer, Bulloch zmarł w wyniku powikłań zdrowotnych związanych z wieloletnią walką z chorobą Parkinsona. Wspomina również, że odszedł spokojnie w szpitalu w otoczeniu swojej rodziny. W serwisie Twitter aktorowi złożyli hołd koledzy, m.in. Billy Dee Williams (Lando Calrissian), Daniel Logan (następca Bullocha w roli Boby Fetta) oraz Mark Hamill (aktor wcielający się w Luke’a Skywalkera). Ten ostatni napisał w poście:

Na oficjalnym profilu Star Wars również pojawiła się wiadomość upamiętniająca rolę Bullocha:

Brytyjskiego aktora możemy również znać z roli w filmie Octopussy z 1983 roku, należącym do marki James Bond, oraz z występu w kilku odcinkach Doctor Who emitowanych w latach 70-tych.