Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 listopada 2021, 12:52

Eternals - premiera najgorzej ocenianego filmu Marvel Cinematic Universe

W kinach zadebiutował film Eternals. Produkcja jest najgorzej ocenianym obrazem z Marvel Cinematic Universe.

Dzisiaj na ekrany polskich wszedł film Eternals, czyli dwudziesty szósty obraz wchodzący w skład Marvel Cinematic Universe.

Produkcja zapowiadana była jako jeden z najbardziej ambitnych filmów z tej marki, ale okazała się równocześnie także najbardziej kontrowersyjnym. Eternals jest najgorszej ocenianym tytułem z MCU. Według serwisu Rotten Tomatoes chwali go tylko 51% krytyków.

Strona RT dzieli pozycje na dwie kategorie – „świeże” są te, które uzyskały 60% lub więcej. Natomiast produkcje, które poradziły sobie gorzej, uznawane są za „zepsute”. Eternals to pierwszy film z Marvel Cinematic Universe zaliczający się do tej drugiej grupy. Nawet Thor: The Dark World, do tej pory uznawany za najgorszą odsłonę tej marki, ma 66%. Z kolei słabo oceniany The Incredible Hulk może się pochwalić wynikiem 67%.

Eternals - premiera najgorzej ocenianego filmu Marvel Cinematic Universe - ilustracja #1
Eternals to pierwszy film z MCU, który nie uzyskał „świeżego” ratingu w serwisie Rotten Tomatoes.

Produkcja nie tylko jest oceniana gorzej niż tegoroczne filmy Marvela, czyli Black Widow (79%) oraz Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (92%), ale nawet wyprodukowany przez wytwórnię Sony Venom 2: Carnage poradził sobie lepiej (pochwaliło go 60% krytyków). Eternals kiepsko wypada również w serwisie Metacritic, według którego średnia ocen wynosi 53% i również jest to najgorszy wynik w historii MCU.

Oczywiście słabe recenzje niczego nie przesądzają i wiele kiepsko ocenianych filmów okazało się przebojami kasowymi. Marvel ma ogromną rzeszę fanów, więc spodziewamy się, że niskie noty nie przeszkodzą Eternals w uzyskaniu imponujących wyników w box office. Mimo wszystko jest to koniec pewnej ery. Marka MCU do tej pory oferowała wyłącznie obrazy cieszące się mniejszym lub większym uznaniem krytyków. Wraz z premierą Eternals ta dobra passa dobiegła końca.

  1. Oficjalna strona Marvela