Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2023, 19:15

Śliczna gra z nietypową mechaniką za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja #2]

W Epic Games Store można już odebrać grę Epistory: Typing Chronicles. Poznaliśmy również tytuły, które zostaną udostępnione za darmo w przyszłym tygodniu.

Źródło fot. Epistory: Typing Chronicles / Steam.
i

Aktualizacja #2

Firma Epic Games ma ostatnio w zwyczaju nie odkrywać wszystkich kart za jednym zamachem. Tak też się stało tym razem. W czwartek informowaliśmy Was, że w przyszłym tygodniu będzie można odebrać tylko jedną grę – przygodówkę Adios. Dziś widoczna w Epic Games Store oferta została zaktualizowana o dodatkową produkcję. Jest nią sieciowa strzelanka Hell Is Others. Oba tytuły zostaną udostępnione za darmo 26 stycznia o godzinie 17:00 czasu polskiego.

Śliczna gra z nietypową mechaniką za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja #2] - ilustracja #1
Źródło: Epic Games Store.

Aktualizacja #1 [19 stycznia]

Zgodnie z zapowiedzią w Epic Games Store możecie już odebrać grę Epistory: Typing Chronicles. Zgarniecie ją, klikając w poniższy przycisk.

Epistory: Typing Chronicles w Epic Games Store

Ponadto poznaliśmy tytuł darmówki, która zostanie udostępniona w przyszły czwartek. Będzie to przygodówka Adios.

Oryginalna wiadomość

Czwartek jak zwykle przyniesie nową darmową grę w Epic Games Store. Zanim jednak nastanie godzina 17:00 i będziemy mogli ją odebrać, przypominam, że do tego czasu można zgarnąć trzy inne produkcje, mianowicie:

  • Gamedec – cyberpunkowe RPG od polskiego Anshar Studios, bazujące na prozie Marcina Przybyłka;
  • First Class Trouble – asymetryczną grę sieciową, której akcja została osadzona na luksusowym statku kosmicznym ISS Alithea opanowanym przez morderczą AI o nazwie CAIN;
  • oraz Divine Knockout – kooperacyjną bijatykę z elementami platformówki TPP.

Tytuły te odbierzecie, klikając w poniższe przyciski.

First Class Trouble w Epic Games Store

Gamedec: Definitive Edition w Epic Games Store

Divine Knockout w Epic Games Store

Natomiast dzisiejszą darmówką jest Epistory: Typing Chronicles – wzbogacona o elementy metroidvanii przygodowa gra akcji od studia Fishing Cactus. Wcielamy się w niej – dość nietypowo – w muzę, która poszukuje inspiracji dla pisarki, usiłującej napisać nową książkę. Bohaterka trafia do baśniowego świata, z którym wchodzi w interakcję dzięki wpisywanym przez gracza wyrazom. Trailer produkcji możecie obejrzeć poniżej.

Epistory: Typing Chronicles zostanie udostępnione w Epic Games Store dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego i będzie je można odebrać do 26 stycznia. Jednocześnie dowiemy się, jakie gry pojawią się w ofercie EGS na przyszły tydzień.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej