Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEXSX
Okładka Adios (PC)

Adios

Gra przygodowa, w której wcielamy się w farmera świadczącego usługi dla lokalnej mafii. Kiedy bohater gry Adios postanawia zerwać z dotychczasowym życiem, zaprzyjaźniony zabójca spędza z nim cały dzień, próbując odwieść go od tej decyzji.

Przygodowe | FPP | indie

Okładka Adios (PC)

producent: Mischief

wydawca: Mischief

data premiery gry:

17mar2021

PC XSX XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Adios jest grą przygodową, opracowaną przez niezależne studio Mischief. Produkcja powstała pod okiem Doca Burforda, który wcześniej dostarczył eksperymentalne Paratopic.

Fabuła

Adios zabiera nas w podróż do Środkowo-Zachodnich Stanów Zjednoczonych, a dokładnie – do stanu Kansas. Głównym bohaterem gry jest amerykański farmer. Protagonista utrzymuje się ze współpracy z lokalną mafią dostarczającą mu poćwiartowane ciała swoich ofiar, którymi karmi hodowane przez siebie świnie. Pewnego dnia nasz podopieczny postanawia zerwać z dotychczasowym życiem, o czym informuje zaprzyjaźnionego zabójcę. Mężczyzna spędza z nim cały dzień, próbując przekonać go do zmiany zdania, gdyż w przeciwnym wypadku będzie musiał go zabić. To, jak potoczą się losy farmera, zależy od podjętych przez nas decyzji.

Mechanika

W Adios akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka charakteryzuje się spokojnym tempem. W trakcie zabawy prowadzimy bowiem rozmowy z zabójcą oraz wykonujemy codzienne obowiązki farmera, jak karmienie świń i sprzątanie w ich zagrodzie, dojenie kóz czy naprawa samochodu. Jako że możemy swobodnie spacerować po farmie, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaglądać w jej zakamarki i poznawać jej sekrety. Wiedza na temat tych ostatnich może nam się przydać; mowa na przykład o strzelbach i pistoletach zawieszonych w piwnicy domu bohatera...

Kwestie techniczne

Adios posiada barwną grafikę wykonaną w technice cel-shading. Całość utrzymano w przyjemnej dla oka, lekko karykaturalnej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 64,99 PLN

Wymagania wiekowe Adios

16+

Wymagania sprzętowe Adios

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.68 GHz / AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 8/10 64-bit
PC
XSX
XONE