Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 października 2014, 19:41

autor: Jiker

Enterchained – walki gladiatorów debiutują na Androidzie, Windows Phone i iOS. Niestety, bez trybu kooperacji

Gra Enterchained, angażująca gracza w walki gladiatorów, zadebiutowała na smartfonach i tabletach z systemami Android, Windows Phone i iOS. Produkcja studia Featherweight Games została wydana w modelu premium – można ją kupić za ledwie kilka złotych.

Na urządzeniach mobilnych zadebiutowała brutalna gra akcji Enterchained. Na debiutanckie dzieło australijskiego studia Featherweight Games przyszło nam poczekać nieco dłużej, aniżeli zapowiadali to twórcy pod koniec lipca tego roku. W zamian w Enterchained mogą zagrać posiadacze nie tylko smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS, ale też urządzeń działających pod kontrolą pomijanego do tej pory Windows Phone.

Enterchained jest grą walki, osadzoną w realiach starożytnych. Gracz przejmuje w niej kontrolę nad parą gladiatorów, którzy biorą udział w nietypowych starciach w Koloseum. Ich wyjątkowość polega na tym, że wojownicy kontrolowani przez użytkownika połączeni są ze sobą grubym łańcuchem, w dużym stopniu ograniczającym ruchy, a jednocześnie dającym nowe możliwości w walce. Celem rozgrywki jest przetrwanie jak najdłużej i zdobycie możliwie największej liczby punktów.

Niestety, tak jak zapowiadano wcześniej, mobilna odsłona Enterchained została pozbawiona bodaj największej atrakcji edycji pecetowej (dostępnej do pobrania z tego miejsca), mianowicie trybu kooperacji. Gracz kontroluje w niej tylko jednego gladiatora, natomiast drugim zawiaduje sztuczna inteligencja, dostosowująca jego zachowanie do działań użytkownika. Ten musi przede wszystkim mieć na uwadze ograniczenia, ale i zalety wynikające z bycia połączonym grubym łańcuchem, gdyż równie dobrze może on być bowiem przeszkodą, jak i narzędziem walki. Wielką rolę odgrywa tu zatem taktyka – bywa, że na arenie pojawia się naraz kilkunastu przeciwników i pokonanie ich wyłącznie za pomocą miecza mogłoby być mocno utrudnione.

Bijąc kolejne rekordy, gracz odblokowuje nową zawartość, w tym ekwipunek w postaci hełmów, broni oraz tarcz. Spora ilość dodatkowego wyposażenia pozwala nie tylko zwiększyć możliwości bojowe gladiatorów, ale też spersonalizować ich pod kątem stylu walki preferowanego przez użytkownika. Grę urozmaicają też różnego rodzaju questy i wyzwania, jakie gracz zalicza w trakcie walk na arenie. Nie sposób nie wspomnieć też o specyficznej szacie graficznej, przywodzącej na myśl kredowe rysunki na szkolnej tablicy. Trzeba przyznać, że prezentuje się ona całkiem efektownie.

Pierwsze opinie na temat samej gry również są pochlebne, aczkolwiek zdarzają się sugestie, że gracza bardzo szybko dopada nuda. Być może dodanie trybu kooperacji w przyszłości zmieni sytuację – niestety, póki co autorzy nic o tym nie wspominają.