Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2023, 12:36

Świetna kosmiczna strategia 4X do odebrania za darmo na Steam

Możecie ponownie za darmo przypisać na Steamie uznaną przez graczy kosmiczną strategię 4X. Przedstawiamy, co trzeba zrobić, aby dodać ją do swojego konta.

Źródło fot. Amplitude
i

Studio Amplitude rozdaje kolejną ze swoich gier – tym razem jest to kosmiczna strategia 4X Endless Space w wydaniu Definitive Edition (w skład którego wchodzą wszystkie pomniejsze DLC i dodatek Disharmony). Deweloper nie zaznaczył, do kiedy potrwa rozdawnictwo. Grę możecie przypisać do konta Steam nieodpłatnie. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją. Warto zaznaczyć, że gdyby z jakiegoś powodu rozdawnictwo nie przypadło Wam do gustu, tytuł możecie również zakupić na promocji Steam za kwotę 8,99 zł (zamiast 35,99 zł) do godziny 19:00 czasu polskiego.

Jak odebrać Endless Space za darmo na Steam?

  • W pierwszej kolejności logujemy się na konto w oficjalnym sklepie firmy (lub zakładamy nowe).
  • Następnie wchodzimy w ustawienia profilu, dalej w zakładkę Connections, gdzie z listy dostępnych sklepów wybieramy Steam.
  • W ostatnim kroku odbieramy grę. W tym celu wracamy na stronę główną, klikamy w ikonę prezentu w prawym górnym rogu, wybieramy grę i zezwalamy na aktywację tytułu przez firmę SEGA.

Kilka dni temu studio Amplitude urządziło podobną akcję promocyjną. Wtedy mogliśmy zgarnąć za darmo grę Dungeon of the Endless z dodatkiem Deep Freeze, która łączy elementy RPG roguelike ze strategią typu tower defense.

Endless Space zostało wydane na pecety 4 lipca 2012 roku. Gra jest turową strategią 4X, toczącą się w dalekiej przyszłości w odległej galaktyce. Jest to pierwsza produkcja studia Amplitude, założonego przez weteranów Electronic Arts i Ubisoftu. Tytuł otrzymał od krytyków wysokie noty w recenzjach (średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 77% – nasz redaktor ocenił go na 9/10) i doczekał się m.in. dużego dodatku oraz kontynuacji. Gra posiada polską wersję językową (napisy).

Jakub Tarchała

Jakub Tarchała

Pierwsze treści zamieszczał w serwisie YouTube, jednak pisanie tekstów bardziej przypadło mu do gustu. W 2020 roku założył skromnego bloga, na którym publikował recenzje gier, a dwa lata później połączył pracę z hobby i rozpoczął przygodę z pisaniem dla GryOnline.pl. Uwielbia nietuzinkowe poczucie humoru Terry'ego Pratchetta i tajemnice wszechświata zawarte w powieściach Stanisława Lema. Chętnie ogląda komedie i horrory. Wielką miłością darzy uniwersum Stalkera (zarówno growe, książkowe, jak i pastowe). W wolnych chwilach gra na gitarze oraz kolekcjonuje karty Marvela.

więcej