Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2012, 17:07

autor: luckie

End of Nations – premiera we wrześniu

W ubiegły weekend rozpoczęły się beta testy End of Nations, innowacyjnego MMORTS-a autorstwa Petroglyph Studio. Tworzona od pięciu lat gra znalazła się już na ostatniej prostej, bowiem jej premiera planowana jest na 20 września 2012 roku.

End of Nations – premiera we wrześniu - ilustracja #1
End of Nations

Faza testowa End of Nations, ciekawie zapowiadającego się MMORTS-a od Petroglyph Studio, trwa w najlepsze. Chętni wciąż mogą wykupić tzw. Founder Edition i otrzymać dostęp do wszystkich zamkniętych beta testów gry. A jeśli wolicie wstrzymać się z wydawaniem pieniędzy, nie będziecie musieli długo czekać. Według najświeższych doniesień, europejska premiera End of Nations ma się odbyć 20 września 2012 roku. Wcześniej, planowane są jeszcze testy otwarte.

End of Nations łączy strategię czasu rzeczywistego z elementami sieciowymi i społecznościowymi rodem z rasowego MMO. Za rekomendację posłużyć może fakt, że założyciele Petroglyph Studio pracowali między innymi nad pierwszą częścią kultowego RTS-a – Command & Conquer. Na uwagę zasługuje też imponująca liczba 56 graczy jednocześnie biorących udział w bitwie.

Gra wykorzystuje model free-to-play, z systemem mikropłatności. Twórcy obiecują, że osoby, które zdecydują się wydać prawdziwe pieniądze, nie otrzymają niesprawiedliwej przewagi militarnej nad pozostałymi. Wszystkie dostępne w wirtualnym sklepie przedmioty równie dobrze będzie można nabyć za punkty zdobyte w grze. Granie za darmo pozbawione ma być jakichkolwiek ograniczeń.

Przed premierą można zamówić jedną z trzech płatnych wersji gry: Standard Edition, Collector’s Edition i Founders Edition. Ta ostatnia, oprócz kolekcjonerskich bonusów i dwumiesięcznego statusu VIP, daje przepustkę do wszystkich faz beta testów oraz zapewnia wcześniejszy dostęp do finalnej wersji gry.