Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2017, 08:44

autor: Adrian Werner

Elex na 20-minutowym zapisie rozgrywki

Do sieci trafił nowy zapis rozgrywki z Elex. Ukazuje on dwadzieścia minut z wersji alfa następnego RPG-a studia Piranha Bytes, czyli autorów cykli Gothic i Risen.

ELEX W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Piranha Bytes
  2. Gatunek: THQ Nordic
  3. Platformy: PC, XONE, PS4
  4. Data premiery: trzeci kwartał 2017 r.

Do premiery gry Elex, czyli nowego RPG-a autorstwa znanego z serii Gothic i Risen studia Piranha Bytes zostało jeszcze wiele miesięcy. Oczekiwanie na ten tytuł może umilić wypuszczony właśnie przez serwis PC Gamer nowy materiał video. Stanowi on trwającą ponad dwadzieścia minut prezentację projektu, opracowaną na podstawie wersji alfa.

Przypomnijmy, że Elex będzie pierwsza produkcją studia Piranha Bytes utrzymaną w klimatach science fiction. Do tej pory zespół trzymał się realiów fantasy. Atmosfera częściowo przypominać będzie jednak poprzednie produkcje autorów. Akcja rozegra się bowiem na planecie Magalan, której wysoko rozwinięta cywilizacja została niemal kompletnie zniszczona przez uderzenie meteorytu.

Elex na 20-minutowym zapisie rozgrywki - ilustracja #1

Również w rozgrywce znajdziemy sporo znajomych elementów. Świat gry zamieszkiwać będzie kilka konkurencyjnych frakcji, oferujących unikalne zadania, a poziom trudności gry nie będzie skalowany do możliwości naszej postaci. Natomiast wprowadzenie futurystycznego sprzętu, takiego jak broń laserowa czy plecak odrzutowy, ma zapewnić świeże doznania fanom studia.

Elex zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W naszym kraju gra ukaże się w polskiej wersji językowej nakładem firmy CDP. Początkowo produkcja miała zadebiutować na początku tego roku, ale według ostatnich doniesień premiera planowana jest obecnie na trzeci kwartał tego roku. Takie opóźnienie to dobra nowina, gdyż wypuszczane zapisy rozgrywki pokazują projekt, który choć obiecujący, to wciąż wymaga jeszcze wiele pracy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Elex – kompendium wiedzy