Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2021, 09:27

autor: Adrian Werner

Elex 2 - zapowiedziano sequel RPG-a studia Piranha Bytes

Studio Piranha Bytes zapowiedziało Elex 2, czyli sequel popularnego RPG-a z 2017 roku. Mamy dla Was zwiastun oraz pierwsze screeny i konkrety.

Aktualizacja:

W serwisie Steam pojawiła się karta poświęcona grze. Wynika z niej, że Elex 2 ukaże się jeszcze w tym roku oraz otrzyma pełną polską wersję językową.

Zachęcamy Was także do oglądania dzisiejszego streama na TVGRYplus, gdzie o najnowszym dziele Piranha Bytes porozmawiają redaktorzy, którzy widzieli już w akcji ten projekt. Transmisja ruszy o 17:45.

Poprzednia wiadomość:

ELEX 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Piranha Bytes
  2. Wydawca: THQ Nordic
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, XSX, PS5
  5. Data premiery: nieznana

E3 2021 powoli dobiega końca, ale nie znaczy to, że za nami są już wszystkie atrakcje imprezy. Jedną z ostatnich okazała się zapowiedź gry Elex 2, czyli kontynuacji popularnego RPG. O tym, że produkcja doczeka się sequela mówiło się od 2017 roku, ale dopiero teraz projekt został oficjalnie ujawniony.

Elex 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Nie podano konkretnej daty premiery, ograniczając się do stwierdzenia, że debiut nastąpi wkrótce.

Akcja gry rozpocznie się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Jax, czyli główny bohater jedynki, bezskutecznie próbował ostrzec frakcje przed zagrożeniem ze strony Najeźdźców. Po tym jak został zignorowany, oddalił się od ludzkości i długi czas żył w samotności. Wydarzenia na początku kampanii Elex 2 zmuszą go jednak do odkurzenia miecza oraz karabinu plazmowego i powrotu do walki. Twórcy nie zdradzili za dużo konkretów odnośnie fabuły, zapewniając jedynie, że będzie rozbudowana i zapewni ok. 60 godzin zabawy.

Mapa gry w połowie zaoferuje zupełnie nowe lokacje, a stare miejscówki zostaną odpowiednio przerobione, tak aby oddać upływ czasu od zakończenia pierwszego Elexa. Autorzy rozważali początkowo opcję importowania save’ów, ale ostatecznie porzucili ten pomysł, bo większość graczy i tak wybierała jedno zakończenie.

Elex 2 stanowić będzie rozwinięcie rozwiązań z jedynki. Produkcja powstaje na znanym autorskim silniku studia Piranha Bytes. Grafika uległa ulepszeniu, ale nie ma tu mowy o rewolucji. Nasz redaktor miał okazję obejrzeć grę w akcji i informuje, że nadal jest mocno nierówna pod względem wizualnym, a animacje niezmiennie pozostają drewniane.

Nie zabraknie jednak nowości i zmian. Jedną z największych jest ulepszenie jetpacka. W pierwszej części umożliwia on jedynie podlatywanie na zlokalizowane wyżej miejsca. Natomiast w Elex 2 będziemy mogli swobodnie latać po mapie w dużym tempie. Możliwa ma być również walka w powietrzu. Podczas podniebnych potyczek będziemy strzelać, atakować bronią białą oraz używać zaklęć.

Wszystko, co przeczytaliście powyżej, to jedynie podstawowe konkrety. Zachęcamy do przeczytania naszej zapowiedzi, opracowanej na podstawie pokazu gry, w której znajdziecie znacznie więcej informacji na temat Elexa 2.

  1. Widzieliśmy Elexa 2 - u twórców Gothica bez (większych) zmian (zapowiedź)
  2. Oficjalna strona serii Elex
E3 2021