Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 czerwca 2013, 09:48

autor: Góral

Electronic Arts - większość PC-tów nie spełnia wymagań silnika Ignite

Andrew Wilson, szef firmy EA Sports, wyjawił dlaczego gry sportowe firmy na komputerach PC nie wykorzystają nowej technologii Ignite. Okazało się, że większość osób posiada sprzęt, który nie poradzi sobie z tym silnikiem.

W maju informowaliśmy, że pecetowe wersje gier sportowych koncernu Electronic Arts nie będą wykorzystywać nowej technologii firmy, czyli Ignite. Silnik dedykowany jest konsolom nowej generacji (Xbox One i PlayStation 4), a teraz dowiedzieliśmy się dlaczego.

Okazało się, że PC-towi gracze kochający serię FIFA posiadają zbyt słaby sprzęt. Jak oznajmił Andrew Wilson, szef EA Sports, niektórzy użytkownicy dysponują komputerami zdolnymi udźwignąć EA Sports Ignite, jednak większość osób ma w swoim domu znacznie słabsze maszyny, które nie spełniają wymagań stawianych przez nowy silnik.

Rzecz jasna nie znaczy to, że komputerowi gracze nigdy nie zaznają nowej generacji sportowych produkcji EA. Wilson stwierdził, że to możliwe, ale „musi zostać spełnionych kilka warunków”. Oznacza to mniej więcej tyle, że większość osób musi zmodernizować swój sprzęt.

Podobna sytuacja miała miejsce kilka lat temu. FIFA 08 na Xboksie 360 i PlayStation 3 zapoczątkowała wielkie zmiany w serii, których komputerowcy doczekali się dopiero w „jedenastce”. Oby tym razem użytkownicy PC-tów nie musieli czekać 3 lata.

Electronic Arts - sprzęt graczy komputerowych jest za słaby na silnik Ignite - ilustracja #3Najnowsza odsłona serii FIFA ukaże się w Polsce 26 września na większości obecnych konsol i komputerach PC. „Czternastka” trafi także na urządzenia nowej generacji (Xbox One i PlayStation 4), jednak data premiery tych edycji nie jest jeszcze znana. My już graliśmy, a nasze wrażenia przeczytacie w tym miejscu.