Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 czerwca 2012, 16:46

autor: Olek

Electronic Arts i Sony nie zawiodą odwiedzających targi gamescom

Na stronie internetowej targów gamescom pojawiła się informacja o kolejnych firmach, które wezmą udział w tegorocznej edycji. W Kolonii swoją ofertę zamierzają pokazać m.in. Electronic Arts, Sony, Ubisoft, Konami i Bethesda Softworks.

Electronic Arts i Sony nie zawiodą odwiedzających targi gamescom - ilustracja #1

Organizowane przez Bundesverband Interaktive Unterhaltungssoftware (Federalne Stowarzyszenie Interaktywnego Oprogramowania Rozrywkowego) targi gamescom to największe europejskie wydarzenie branży gier wideo. W trakcie ubiegłorocznej, trzeciej edycji przez hale wystawowe Koelnmesse przewinęło się 275 tys. odwiedzających. Mogli oni zobaczyć ekspozycje przygotowane przez 557 firm z 39 krajów.

Po tym jak koncerny Nintendo i Microsoft zapowiedziały, że nie wezmą udziału w tegorocznym gamescomie można było mieć wątpliwości, czy organizatorom targów uda się powtórzyć frekwencyjny sukces poprzednich edycji. Na szczęście pozostali branżowi potentaci nie mają zamiaru zawieść graczy i wygląda na to, że hale Koelnmesse ponownie wypełnią się tłumem odwiedzających.

Lista wystawców sierpniowego gamescomu nie jest jeszcze pełna, ale już wiadomo, że będą wśród nich: Electronic Arts, Deep Silver/Koch Media, Konami, Ubisoft, Take-Two Interactive, Bethesda Softworks, Bigpoint, Capcom, Crytek, Namco Bandai, Perfect World, Rondomedia, Sony Computer Entertainment, Turtle Entertainment, World Cyber Games, Gameforge, NCsoft, Trion Worlds, Nexon, wargaming.net, Red5 Studios, Riot Games, Razer, Roccat, Bigben Interactive oraz Gaya Entertainment. Nazwy kolejnych firm ogłoszone zostaną pod koniec miesiąca.

W tym roku przestrzeń ekspozycyjna najchętniej odwiedzanych targów branży gier na świecie poszerzona zostanie do 140 tys. metrów kwadratowych. Organizatorzy spodziewając się dużego zainteresowania zdecydowali się uruchomić dodatkowe wejście na teren imprezy. Wszystkim planującym wyjazd na gamescom radzimy też odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w bilety, które nabyć można na oficjalnej stronie targów.

Electronic Arts i Sony nie zawiodą odwiedzających targi gamescom - ilustracja #2Tegoroczny gamescom odbędzie się w terminie 15-19 sierpnia (16-19 sierpnia dla publiczności). Wzorem poprzednich edycji miejscem targów będą hale wystawowe Koelnmesse w Kolonii. Ceny biletów wstępu wahają się w granicach od 15 do 65 euro.

Tradycyjnie już na imprezie pojawią się wysłannicy serwisu gry-online.pl, więc możecie liczyć na solidną porcję relacji z pierwszej ręki.

  1. Oficjalna strona internetowa targów gamescom