Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2021, 09:40

Elden Ring - wyciekł gameplay z RPG-a From Software

W sieci pojawił się przeciek pokazujący krótki gameplay z Elden Ring, czyli nadchodzącej gry RPG autorstwa studia From Software.

Do sieci wyciekł świeży gameplay z Elden Ring, czyli RPG-a akcji autorstwa znanego z serii Dark Souls studia FromSoftware.

Filmik trwa raptem 28 sekund. Warto jednak zwrócić na niego uwagę, gdyż jest to pierwszy nieprzerwany zapis rozgrywki z tej produkcji, pozwalający zobaczyć część interfejsu i mechanikę ruchu. W trakcie E3 2021 udostępniono zwiastun z fragmentami gameplayu, ale sceny w nim dobrano tak, aby stworzyć filmowy efekt, a nie pokazać, jak gra będzie wyglądała podczas zabawy.

Źródło tego przecieku twierdzi, że materiał pochodzi z wersji gry na Xboksa One. Zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany dziennikarz Jeff Grubb z serwisu Ventrue Beat uważa, że płynność rozgrywki sugeruje, iż gameplay nagrano na Xboksie One X.

Przypomnijmy, że Elden Ring zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz PS5. Premiera zaplanowana została na 21 stycznia 2022 roku.

W zeszłym tygodniu Yasuhiro Kitao, czyli marketingowiec i menedżer ds. społeczności w studiu From Software, poinformował, że gra jest w końcowej fazie produkcji, a prace postępują zgodnie z planami. Wyznaczona na styczeń data premiery wydaje się więc niezagrożona.

  1. Elden Ring – strona oficjalna
  2. Elden Ring za bardzo trąci Dark Souls, ale FromSoftware i tak ma moje pieniądze (zapowiedź)