Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 14 stycznia 2019, 10:50

autor: AlexB

Eddie Murphy powróci jako Książę w Nowym Jorku

Serwis Deadline donosi, że powstanie kontynuacja komedii Książę w Nowym Jorku. W głównej roli powróci Eddie Murphy. Film wyreżyseruje Craig Brewer, znany jako twórca m.in. Jęku czarnego węża i remake'u Footlose.

Nadchodzi kontynuacja kolejnego klasyka sprzed lat. Jak donosi serwis Deadline, wytwórnia Paramount Pictures zdecydowała się stworzyć sequel komedii Książę w Nowym Jorku z 1988 roku. Co istotne, w głównej roli powróci gwiazda oryginału, czyli Eddie Murphy. Na stołku reżysera zasiądzie Craig Brewer, odpowiedzialny między innymi za dramat Jęk czarnego węża, remake kultowego filmu muzycznego Footlose oraz biografii Dolemite Is My Name, do której zdjęcia zakończyły się niedawno. Notabene, przy okazji tej ostatniej produkcji reżyser współpracował z Murphym, który wcielił się w postać komika, aktora i muzyka Rudy'ego Raya Moore'a.

Od premiery pierwszej części Księcia w Nowym Jorku minęło przeszło 30 lat. - Eddie Murphy powróci jako Książę w Nowym Jorku - wiadomość - 2019-01-14
Od premiery pierwszej części Księcia w Nowym Jorku minęło przeszło 30 lat.

Scenariuszem Księcia w Nowym Jorku 2 zajmuje się obecnie Kenya Bariss, odpowiedzialny za dialogi chociażby do serialu komediowego Czarno to widzę. Produkcja ponownie opowie historię Akeema, następcy tronu afrykańskiego królestwa Zamunda, który powróci do Ameryki, by odnaleźć swojego dawno niewidzianego syna. Po drodze nie zabraknie rzecz jasna licznych nieporozumień i zabawnych sytuacji.

Eddie Murphy nie kryje swojego podekscytowania powrotem Księcia w Nowym Jorku. Cytując jego oświadczenie:

Udało nam się zebrać naprawdę świetny zespół, z Craigiem Brewerem na czele, który wykonał doskonałą robotę przy Dolemite. Nie mogę się doczekać, by ponownie powołać do życia wszystkich tych klasycznych i ukochanych bohaterów.

Eddie’go Murphy’ego będzie można wkrótce zobaczyć w filmie Dolemite Is My Name. - Eddie Murphy powróci jako Książę w Nowym Jorku - wiadomość - 2019-01-14
Eddie’go Murphy’ego będzie można wkrótce zobaczyć w filmie Dolemite Is My Name.

Prócz Murphy'ego, w Księciu w Nowym Jorku 2 zobaczymy innych aktorów znanych z oryginału – Arsenio Halla w roli Semmiego, Shari Headley jako Lisę, Johna Amosa, który ponownie wcieli się w Cleo, oraz Jamesa Earla Jonesa, czyli ojca głównego bohatera, króla Jaffe'a Joffera. Zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Data premiery nie jest na razie znana.

Eddie Murphy powróci jako Książę w Nowym Jorku - ilustracja #3

Oryginalny Książę w Nowym Jorku skupia się na przygodach księcia Akeema, który nie chcąc zgodzić się na aranżowane małżeństwo wyrusza do Ameryki, by samemu znaleźć sobie wybrankę. Po przyjeździe do Stanów decyduje się na ukrycie swojego pochodzenia i życie jak normalny obywatel.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.