Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2019, 12:26

autor: Aquma

EA Access trafi na PlayStation 4?

W czasie spotkania z inwestorami Electronic Arts pojawiła się sugestia, że firma udostępni jedną ze swoich usług abonentowych na kolejnej platformie. Sprawa może dotyczyć dopuszczenia użytkowników konsol PlayStation 4 do programu EA Access.

EA Access trafi na kolejną platformę? - EA Access trafi na PlayStation 4? - wiadomość - 2019-02-06
EA Access trafi na kolejną platformę?

W SKRÓCIE:

  1. firma Electronic Arts planuje udostępnić jedną ze swoich usług abonentowych na kolejnej „dużej platformie”;
  2. może chodzić o EA Access i konsolę PlayStation 4.

W czasie niedawnego spotkania z inwestorami, szefostwo firmy Electronic Arts zasugerowało, że jedna z usług koncernu trafi na nową, „znaczącą platformę”. Choć na razie nie podano żadnych konkretów, to są powody, by przypuszczać, że może chodzić o udostępnienie subskrypcji EA Access użytkownikom konsol PlayStation 4.

W nadchodzącym roku planujemy zaoferować usługę abonamentową na innej ważnej platformie - czytamy w dokumencie udostępnionym przez firmę.

Komentarz w teorii mógłby dotyczyć także tworzonej przez EA platformy streamingowej (tzw. Projektu Atlas), jednak sformułowanie „inna platforma” sugeruje, że chodzi o dostępną już usługę. Warto odnotować, że dotychczas największym problemem uniemożliwiającym przeniesienie EA Access na PS4 było stanowisko Sony. W dość kontrowersyjnym komentarzu z 2014 roku firma wyraziła przekonanie, że oferta dostępna w ramach usługi nie jest warta 5 dolarów miesięcznie. Trochę szkoda, że Japończycy nie pozostawili tej decyzji w rękach graczy, ale może czas skłonił ich do zmiany zdania, podobnie jak w przypadku funkcji cross-play?

EA Access jest usługą lojalnościową, w ramach której za 14,99 zł miesięcznie otrzymujemy dostęp do całkiem obszernego katalogu gier firmy Electronic Arts, a często także ograniczonych czasowo wersji próbnych nowych produkcji (np. nadchodzącego Anthem od studia BioWare). Subskrybenci mogą też liczyć na kilka dodatkowych benefitów, takich jak np. prezenty w wydanej niedawno, ochoczo przyjętej przez graczy strzelance battle royale Apex Legends. Posiadacze Xboksów One mają dostęp do programu EA Access od 2014 roku, zaś pecetowcy mogą korzystać z podobnej usługi Origin Access, a także jej droższej wersji – Origin Access Premier.

  1. Electronic Arts – strona oficjalna
  2. Sony – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach