Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2013, 10:54

autor: Hed

Dzisiaj pojawi się demo God of War: Wstąpienie. Gra uzyskała status „gold”

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj pojawi się demo God of War: Wstąpienie, zawierające fragment rozgrywki solowej. Producenci ze studia Sony Santa Monica potwierdzili też, że prace nad grą zostały ukończone i osiągnęła ona status „gold”.

Demo God of War: Wstąpienie pojawi się dzisiaj w PlayStation Store. - Dzisiaj pojawi się demo God of War: Wstąpienie. Gra uzyskała status „gold” - wiadomość - 2013-02-27
Demo God of War: Wstąpienie pojawi się dzisiaj w PlayStation Store.

Firma Sony potwierdziła na blogu PlayStation, że dzisiaj pojawi się demo God of War: Wstąpienie, zawierające fragment kampanii solowej. Wersja demonstracyjna będzie częścią cotygodniowej aktualizacji sklepu PlayStation Store. Studio Sony Santa Monica przekazało też na Twitterze, że prace nad samą grą dobiegły końca i tym samym osiągnęła ona status „gold”. To oznacza, że marcowa premiera jest niezagrożona – Kratos powróci 15 marca na PlayStation 3.

Demo nowego God of War z fragmentem kampanii solowej opisano na oficjalnym blogu PlayStation, gdzie udostępniono także nowy zwiastun gry. W próbce przygody Kratosa pomożemy mu uciec z „więzienia potępionych”, co będzie wymagało zmierzenia się z tytaniczną bestią oraz jej zainfekowanymi legionami. Sony zapewnia, że podczas tej przeprawy sprawdzimy nowe elementy rozgrywki, w tym możliwość podnoszenia broni wrogów, czy nabijania ich na ostrza.

To nie pierwsza okazja, kiedy fani z całego świata mogą sprawdzić God of War: Wstąpienie. Wcześniej Sony Santa Monica przeprowadzała testy trybu multiplayer, czyli jednego z dodatków do gry. Zabawa sieciowa okazała się całkiem sympatyczna, chociaż nie ma wątpliwości, że główną atrakcją Wstąpienia pozostanie kampania solowa poświęcona jak zwykle rozwścieczonemu Kratosowi. Czekamy na demo – powinno pojawić się dzisiaj popołudniu.

W God of War: Wstąpienie poznamy historię rozgrywającą się przed dotychczasowymi odsłonami serii. Z tego względu, autorzy będą mogli pokazać nieco bardziej ludzkie oblicze Kratosa, wojownika, który wdarł się siłą w szeregi bogów. Polska premiera God of War: Wstąpienie odbędzie się 15 marca na PlayStation 3. Warto odnotować, że gra otrzyma pełną polską wersję językową, w której udział wzięli między innymi Bogusław Linda (Kratos) oraz Michał Żebrowski (Herkules).

  1. Kratos w formie? Gramy w początek kampanii God of War: Wstąpienie