Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2022, 17:50

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Dziś premiera Sifu; twórcy o zawartości popremierowej

Nietypowa gra niezależna Sifu wreszcie doczekała się wydania. Z tej okazji otrzymaliśmy specjalny trailer oraz powierzchowne informacje o zawartości popremierowej - w tym na temat tego, czy w grze pojawi się multiplayer.

W SKRÓCIE:
 1. Dziś debiutuje Sifu.
 2. Z tej okazji zaprezentowano zwiastun premierowy tytułu.
 3. Zapowiedziano, iż gra otrzyma w przyszłości dodatkową zawartość.
 4. Nie ma jednak co liczyć na multiplayer.

Dziś swoją premierę ma długo wyczekiwana gra akcji Sifu, pozwalająca poczuć się niczym Bruce Lee. Tytuł jest dostępny na PC-tach (na razie wyłącznie w sklepie Epic Games) oraz konsolach PS5 i PS4. Na tle innych produkcji tego typu wyróżnia go m.in. wysoki poziom trudności oraz mechanika starzenia się. Sifu zostało dobrze odebrane wśród krytyków, co zwiastuje mu świetlaną przyszłość.

Recenzja serwisu Gamepressure:

 1. Sifu Review: Woah… I Don’t Know Kung Fu…

Sifu na PC kupisz tutaj.

Zwiastun premierowy

Zawartość popremierowa

Czy w Sifu pojawi się multiplayer?

 1. Serwis GamingBolt przeprowadził wywiad z Félixem Garczynskim, menedżerem marketingu w studiu Sloclap (odpowiadającym za Sifu).
 2. Garczynski stwierdził, że Sifu – w przeciwieństwie do Absolvera, poprzedniej gry studia – jest grą dla pojedynczego gracza i taką pozostanie.

(…) Jesteśmy niezależnym deweloperem z ograniczonymi środkami, dlatego chcieliśmy, aby zespół skupił się na stworzeniu wciągającego i charakterystycznego doświadczenia dla pojedynczego gracza.

Przyszłość Sifu

 1. W wywiadzie Garczynski przyznał, że studio ma w planach zawartość popremierową dla Sifu.
 2. Nie zdradził jednak, jaką formę ma ona przybrać, choć możemy teoretyzować, że najpewniej będą to nowe tryby rozgrywki, ciosy bądź dodatki fabularne.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

 1. Sifu – strona oficjalna
 2. Sloclap – strona oficjalna