Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 marca 2021, 12:30

autor: Karol Laska

Dziedzictwo Jowisza to połączenie Avengers i Ojca chrzestnego - twierdzi twórca serialu Netflixa

Poznaliśmy nieco więcej szczegółów na temat nadchodzącego serialu science fiction Netfliksa pod tytułem Dziedzictwo Jowisza. Jeden ze współtwórców dzieła (jak i autor oryginalnych komiksów), Mark Millar, porównuje je do Avengers i Ojca chrzestnego.

Pod koniec lutego Netflix zapowiedział swój nowy serial superbohaterski, Dziedzictwo Jowisza, który aspiruje do miana jednego z przyszłych hitów platformy. Jak dotąd otrzymaliśmy krótki teaser, a także zestaw kadrów z dzieła i na podstawie tych dwóch materiałów można jedynie powiedzieć, że twórcy podeszli raczej poważnie i widać wyłożony na produkcję (oraz reklamę) pieniądz.

Fabuła Jupiter’s Legacy od samego początku opisywana jest jako obraz pewnej pokoleniowej zmiany wśród superbohaterów, gdyż dzieci z supermocami mają powoli zajmować pozycje bardziej utytułowanych i doświadczonych rodziców. Czego jednak spodziewać się po serialu? O tym opowiedział, na łamach magazynu Empire, Mark Millar, czyli autor komiksów, na bazie których powstaje wspomniane dzieło:

To częściowo 2001: Odyseja kosmiczna, Avengers, a nawet Ojciec chrzestny II. To 50-letnia historia zamknięta w jednej serii. Ma obsadę liczącą 50 albo i 60 bohaterów. Fabuła zaczyna się w 1929 roku i trwa do końca szeroko pojętego czasu. Przebiega przez całą czasoprzestrzeń i tłumaczy tajemnicę ludzkiego istnienia, a wszystko to w jednej opowieści o superbohaterach. Nie mieliśmy na planie ani jednej rozmowy w stylu: „Czy możemy nieco zmniejszyć tę eksplozję?” U nas ambitne pomysły są nagradzane.

Dziedzictwo Jowisza to połączenie Avengers i Ojca chrzestnego - twierdzi twórca serialu Netflixa - ilustracja #1
Nowy kadr z serialu Dziedzictwo Jowisza.

Porównania do Avengers są jak najbardziej logiczne i zrozumiałe. Co do 2001: Odysei kosmicznej, to zgadujemy, że chodzi o motyw wytłumaczenia tajemnicy ludzkiej egzystencji, ale jeszcze nie do końca rozumiemy, na czym będzie polegało podobieństwo do Ojca chrzestnego. Być może twórcy zamierzają ukazać zmianę pokoleniową podobną do tej, która zaszła na linii Don Vito Corleone – Don Michael Corleone. O tym przekonamy się po premierze zaplanowanej na 7 maja 2021 roku.

  1. Podstarzali superbohaterowie na zdjęciach z planu Dziedzictwa Jowisza, nowego sci-fi Netlixa
  2. Strona internetowa Netfliksa