Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 lutego 2018, 12:26

autor: Czarny Wilk

Dyrektor artystyczny Blade Runnera 2049 wśród twórców nowych Star Wars

Powoli docierają do nas pierwsze wieści o finałowej odsłonie trzeciej trylogii Gwiezdnych wojen. Dowiedzieliśmy się, że nad warstwą artystyczną obrazu czuwać będzie osoba odpowiedzialna za ten aspekt przy okazji najnowszego Blade Runnera. Wiemy też, kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu.

Choć do premiery dziewiątego epizodu Gwiezdnych wojen jeszcze daleka droga (w międzyczasie czeka nas też premiera Solo: A Star Wars Story), zaczynają do nas napływać pierwsze wieści o finałowym akcie trzeciej trylogii najsłynniejszej space opery świata. Dowiedzieliśmy się, kiedy rozpoczną się zdjęcia do filmu oraz kto będzie odpowiadać za jego warstwę wizualną.

Epizod IX zakończy przynajmniej na jakiś czas wątek Kylo Rena. - Dyrektor artystyczny Blade Runnera 2049 wśród twórców nowych Star Wars - wiadomość - 2018-02-14
Epizod IX zakończy przynajmniej na jakiś czas wątek Kylo Rena.

Do interesujących wieści o filmie dotarł serwis Omega Underground. Według opublikowanych przez ten portal informacji, na stanowisko dyrektora artystycznego obrazu zatrudniony został Paul Inglis, specjalista odpowiedzialny za oprawę wizualną takich produkcji jak Skyfall, Gra o tron czy bardzo chwalonego za ten aspekt Blade Runnera 2049. Dyrektorzy artystyczni odpowiadają za realizację ogólnej wizji wizualnej projektu, od efektów specjalnych po konstrukcję planów zdjęciowych.

Wygląda również na to, że J.J. Abrams - który zastąpił na stanowisku reżysera Colina Trevorrowa po tym, jak ten zrezygnował z prac nad filmem – zamierza trzymać się harmonogramu wypracowanego przy Przebudzeniu Mocy i rozpocząć zdjęcia do obrazu w tegoroczne wakacje. Informacje te pochodzą bezpośrednio od samego zainteresowanego, który podzielił się nimi za pośrednictwem filmiku nagranego dla publiczności imprezy D23 Expo Japan (dzięki, ComicBookMovie.com). Na podstawie cyklu produkcyjnego The Force Awakens możemy wnioskować, że w takim razie postprodukcja odbędzie się zimą, a właściwa kampania reklamowa dziewiątego „odcinka” sagi rozpocznie się w przyszłym roku.

Data premiery dziewiątego epizodu Gwiezdnych wojen zaplanowana została na 20 grudnia 2019 roku. Scenariusz do filmu przygotowują J.J. Abrams oraz Chris Terrio, muzykę skomponuje natomiast od dekad pracujący nad sagą John Williams. Wcześniej, bo już 25 maja 2018 roku, obejrzymy film Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.

  1. Oficjalna strona Gwiezdnych wojen
  2. Oficjalna strona Disneya
  3. Recenzja filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi