Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2022, 19:38

Dying Light 2: Bloody Ties opóźnione

Dodatek Dying Light 2: Bloody Ties nie ukaże się w październiku. Firma Techland zdecydowała się przeznaczyć więcej czasu na ostatnie szlify.

Źródło: Techland.

Oryginalne Dying Light 2 zaliczyło sporo opóźnień, nim wreszcie podbiło rynek w 2022 roku. Najwyraźniej klątwa wciąż ciąży na zespole Techlandu, który właśnie ogłosił przesunięcie premiery fabularnego dodatku Bloody Ties (via Twitter).

Na szczęście opóźnienie jest relatywnie niewielkie, bo mowa tylko o jednym miesiącu. Zamiast 13 października Dying Light 2: Bloody Ties ukaże się 10 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Dodatkowy czas ma pozwolić polskiemu zespołowi dopracować rozszerzenie i wyeliminować błędy, by gracze otrzymali jak najbardziej doszlifowaną produkcję.

Warto przypomnieć, że rozszerzenie Bloody Ties ma dość znacząco różnić się od podstawowej wersji Dying Light 2. Niewykluczone więc, że zmiany przełożyły się na spora populację bugów, co tłumaczyłoby opóźnienie.

Na pocieszenie Techland zachęcił graczy do zadawania pytań na kanale Discord marki Dying Light. Twórcy odpowiedzą na nie w najbliższy piątek o godzinie 18:00 polskiego czasu. Przypomnijmy także, że w zeszłym tygodniu DL2 otrzymało spory pakiet zawartości w ramach aktualizacji 1.6.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej

E3 2021