Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2022, 07:11

autor: Adrian Werner

Dying Light 2 z kolejną dużą porcją zawartości w aktualizacji 1.6

Dying Light 2 otrzymało aktualizację 1.6. Wprowadza ona nowy rozdział fabularny oraz świeże wyzwania i bronie, jak również nieznanych wcześniej wrogów.

Źródło obrazka: Techland.

Opracowana przez polskie studio Techland gra Dying Light 2 doczekała się kolejnej aktualizacji. Patch oznaczono numerem 1.6 i przynosi on wiele nowości.

  1. Główną atrakcją jest drugi Rozdział: A Huntress and a Hag, czyli następny etap rozwoju fabularnego gry. Pomożemy w nim Shen Xiu uporać się z koszmarem wywołanym przez Wiedźmę i jej Siewców Zarazy. W nagrodę otrzymamy nowe bronie dystansowe. Shen Xiu pełni rolę Agentki Rozdziału. To ekspertka należąca do frakcji Łowców, czyli grupy zajmującej się polowaniem na najgroźniejszych zainfekowanych.
  2. Pojawili się nowi wrogowie w postaci Wiedźmy (groźnej odmiany Banshee) oraz Siewców Zarazy (ludzi zainfekowanych przez Wiedźmę). Pierwsza przeciwniczka jest szybka i zwinna. Potrafi atakować z zaskoczenia i unikać ciosów w zwarciu. Jest także odporna na światło słoneczne oraz UV. Z kolei Siewcy Zarazy na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od zwykłych ludzi i wykryć ich możemy tylko za pomocą Zmysłu Przetrwania. Ponadto gdy giną, wypuszczają toksyczną mgłę, która zamienia okolicznych ludzi w Zarażonych.
  3. Dodano nowe bronie – zarówno dystansowe (kusza łowcy i balista), jak i białe (łomotacz).
  4. Wprowadzono dodatkowe nagrody, które zdobędziemy, wykonując serię wyzwań skupiających się na pokonywaniu wrogów za pomocą pułapek i broni dystansowej lub unikaniu trafień.
  5. Zapewniono też świeże atrakcje w Rozdziale 1 – z patchem 1.6 jego Agent, Harper, będzie miał dla nas nową broń, schemat, pakiet i inne nagrody.

Zainteresować Was może:

  1. Dying Light 2 – najlepsze mody. Lista

Przypomnijmy, że Dying Light 2 zostało wydane 4 lutego tego roku równocześnie na PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. W planach jest również edycja na Nintendo Switch, która wykorzysta technologię streamingu, ale na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się jej premiery.

Od dnia debiutu produkcja jest intensywnie rozwijana. Gra otrzymała darmowe DLC (Authority Pack i Ronin Pack) oraz szereg aktualizacji, z których wiele wprowadziło nową zawartość. Natomiast 13 października ma zadebiutować pierwszy płatny dodatek w postaci Bloody Ties, którego fabuła obracać się będzie wokół starć na arenie zlokalizowanej wewnątrz budynku dawnej opery.

  1. Recenzja gry Dying Light 2 – nowy polski hit!
  2. Dying Light 2 – poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry