Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 maja 2014, 10:11

autor: Adrian Werner

Duty of Sentinel, Zombies Ate My Pizza i inne najlepsze przeglądarkowe gry marca

W ostatnich latach gry przeglądarkowe przeszły prawdziwą metamorfozę. Coraz częściej w tym formacie ukazują się rozbudowane produkcje, w które mogą doskonale bawić się miłośnicy tradycyjnych, bardziej rozbudowanych tytułów. Chcemy więc Wam pomóc w odnalezieniu tych najbardziej wartościowych tytułó. W tej odsłonie cyklu omawiamy najlepsze premiery marca.

W ostatnich kilku latach gry przeglądarkowe przeszły prawdziwą metamorfozę. Coraz częściej w tym formacie ukazują się rozbudowane produkcje, w które mogą bez problemu doskonale bawić się miłośnicy tradycyjnych, bardziej rozbudowanych tytułów. Chcemy pomóc Wam w odnalezieniu najbardziej wartościowych komercyjnych gier przeglądarkowych, stąd pomysł na ten cykl. W kolejnej jego odsłonie omawiamy najlepsze premiery marca.

Car Stories

Przegląd zaczynamy od gry Car Stories. Jest to strategia ekonomiczna, w której zajmujemy się rozbudową miasta specjalizującego się w organizowaniu wyścigów samochodowych. Musimy wznosić odpowiednie budynki, dbać o rozwój technologiczny i produkcję samochodów oraz zarządzać surowcami i budżetem. Ten aspekt gry nie oferuje za dużo nowego, ale został dobrze wykonany, a samochodowa tematyka dodaje całości unikalnego uroku. Sporą atrakcją jest także możliwość własnoręcznego wzięcia udziału w zawodach, w ramach sympatycznej wyścigowej mini gierki.

Car Stories - zagraj

Duty of Sentinel

Z kolei Duty of Sentinel to taktyczne RPG wzbogacone elementami zaczerpniętymi z karcianek. Zabawa polega głównie na toczeniu turowych bitew, podczas których dowodzimy niewielkim pięcioosobowym oddziałem bohaterów wybranych ze skomponowanej własnoręcznie talii. Z czasem zyskują oni doświadczenie, pozwalające rozwijać ich umiejętności. System starć jest prosty do opanowania, ale posiada sporo głębi, więc rozgrywanie wirtualnych starć zapewnia sporo satysfakcji. Możemy walczyć zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i innymi graczami.

Duty of Sentinel - zagraj

Zombies Ate My Pizza

Zombies Ate My Pizza to zręcznościowe MMO, w którym musimy zmierzyć się z hordami żywych trupów. Produkcja oparta jest na rozwiązaniach znanych ze starych dwuwymiarowych strzelanek. Akcję obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a sterowanie wymaga korzystania z kombinacji klawiatury (do poruszania bohaterem) oraz myszki (odpowiedzialnej za celowanie). Pomimo humorystycznej stylistyki gra potrafi być trudna, a to z powodu dużej dynamiki potyczek. Poza misjami typu PvE, gracze mogą także rywalizować z sobą w ramach potyczek PvP lub połączyć siły przeciwko sztucznej inteligencji w ramach trybu kooperacyjnego.

Zombies Ate My Pizza - zagraj

Sparta: War of Empires

Miłośnikom czasów antycznych polecamy grę MMORTS Sparta: War of Empires. Obejmujemy w niej we władanie niewielkie greckie miasto, które musimy przeobrazić w ekonomiczną oraz militarną potęgę, zdolną przeciwstawić się armiom Persów. Zajmujemy się głównie tworzeniem zdrowej gospodarki i werbowaniem żołnierzy, natomiast same bitwy rozgrywane są automatycznie. W sumie produkcja nie oferuje wiele nowości, ale autorzy sprawnie zrealizowali te oklepane pomysły, a także dobrze zbalansowali rozgrywkę. Ponadto gra została wyśmienicie wykonana pod względem graficznym, a dodatkowym atutem jest ścieżka dźwiękowa autorstwa Jespera Kyda, czyli kompozytora muzyki do wczesnych odsłon cykli Hitman oraz Assassin’s Creed.

Sparta: War of Empires - zagraj

Dino Clash

Z kolei Dino Clash to udany przeglądarkowy klon serii Angry Birds. Kierujemy w nim siłami małych dinozaurów próbujących pozbyć się jaskiniowców. Odbywa się to poprzez wystrzeliwanie z procy naszych gadów niczym pocisków. Ludzie często kryją się za przeszkodami, więc często trzeba im zwalać całe konstrukcje na głowy. Autorzy przygotowali grubo ponad sto poziomów, a kolejne są regularnie dodawane.

Dino Clash - zagraj

Year 0

Year 0 to sieciowa strategia wojenna osadzona w realiach postapokaliptycznych. Produkcja przypomina bardziej tradycyjne pecetowe RTS-y niż typowe pozycje przeglądarkowe. Mechanizmy zabawy są rozbudowane, nic nie jest zautomatyzowane i musimy osobiście dowodzić podczas bitew, a cała gra stawia na wysoki poziom trudności oraz zaciętą rywalizację z innymi graczami. Ciekawym patentem jest wprowadzenie dwóch trybów grafiki. Posiadacze słabszych sprzętów mogą się bawić w izometrycznym 2D, podczas gdy użytkownicy mocniejszych maszyn otrzymują opcje włączenia widoku zaawansowanego, w którym zarówno mapy, jak i jednostki wykonano w pełnym trójwymiarze.

Year 0 - zagraj

Hello Hero

Warto też polecić społecznościowe RPG Hello Hero, w którym próbujemy wyzwolić świat opanowany przez potwory. Odbywa się to głównie poprzez podróżowanie przez kolejne krainy i toczenie bitew. Podczas starć drużyna atakuje automatycznie, ale my możemy własnoręcznie przydzielać umiejętności i aktywować przedmioty, co zapewnia sporą dozę interaktywności. Kluczową rolę odgrywa także rekrutowanie coraz potężniejszych bohaterów i rozwijanie tych już posiadanych. Wszystko to ukazano w atrakcyjnej trójwymiarowej grafice utrzymanej w mocno kreskówkowej stylistyce.

Hello Hero - zagraj

Cafeteria Clash

Ostatnią produkcją, którą chcemy Wam polecić jest Cafeteria Clash, czyli strategia opowiadająca o wojnach toczonych w szkolnych stołówkach. Pomysł zrealizowany został w konwencji tower defense, gdzie musimy tak ustawiać uczniów, aby byli w stanie zatrzymać kolejne fale wrogów. Całość jest mocno humorystyczna, ale gra potrafi być trudna, a dzięki rozbudowanemu systemowi rozwoju oferuje sporo głębi. Do zaliczenia mamy grubo ponad setkę poziomów, a zabawę urozmaicają cztery mini gierki.

Cafeteria Clash - zagraj