Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2024, 10:51

autor: Kamil Kleszyk

Duch Command and Conquer jest silny w tej strategii, zwłaszcza Red Alert 2 i Tiberian Sun. RTS Tactical Warfare sprawdzisz za darmo na Steam

Miłośnicy gier w stylu Command and Conquer mogą wypróbować na Steamie RTS Tactical Warfare. Niezależna produkcja niemal do złudzenia przypomina Red Alert 2 i Tiberian Sun.

Źródło fot. Mizrab.
i

Kiedy w marcu tego roku cała seria Command & Conquer została przeceniona i delikatnie „ulepszona” na Steamie, wydawało się, że tylko kwestią czasu jest zapowiedź kolejnej odsłony tej kultowej marki. Niestety, miesiące mijają, a firma Electronic Arts wciąż milczy w tej sprawie. Brak wyczekiwanej produkcji nie oznacza jednak, że na rynku nie znajdziemy innych tytułów utrzymanych w duchu C&C. Wręcz przeciwnie – jedną z produkcji czerpiącą garściami ze wspomnianego cyklu – a zwłaszcza z Red Alert 2 i Tiberian Sun – jest RTS Tactical Warfare. Ową strategię można już testować na Steamie (trzeba poprosić o dostęp).

Stworzona przez niezależnego programistę Mizraba, gra przedstawiana jest jako „wciągająca strategia czasu rzeczywistego (RTS), która zanurzy Cię w porywającej opowieści o międzygwiezdnej eksploracji, kolonizacji i nieustającym konflikcie”.

Z opisu produkcji na Steamie dowiadujemy się, że RTS Tactical Warfare ukazane jest z „klasycznej perspektywy” i zawiera „ulepszony styl artystyczny”. Akcja skupia się na wojnie między dwoma ludzkimi ugrupowaniami. Przedstawiciele jednego z nich przybywają na Ziemię w poszukiwaniu domu po tym, jak ich równoległy świat został zniszczony. Napotykają jednak opór rdzennych mieszkańców, którzy biorą ich przybycie za inwazję obcych.

Kluczem do sukcesu w grze jest dobra taktyka. W oparciu o swój plan gracze muszą zachować równowagę między obroną, atakiem i pozyskiwaniem zasobów.

Twórca przygotował kampanię, tryb potyczki, opcją rozgrywki wieloosobowej i tryb przetrwania oblężenia, w którym musimy budować, umacniać i ewentualnie naprawiać bazę, aby chronić ją przed coraz groźniejszymi wrogimi jednostkami.

Niezwykle ważną rolę w RTS Tactical Warfare odgrywają pieniądze, które są niezbędne do osiągnięcia zwycięstwa. Gracze muszą dostosowywać swoje plany w oparciu o dostępne środki, ponieważ brak funduszy oznacza brak postępów na wojnie.

Jak już wspomniałem, wszyscy zainteresowani mogą zgłosić się do testów produkcji na platformie Steam. Zanim jednak to zrobicie, warto zapoznać się ze specyfikacją techniczną gry.

RTS Tactical Warfare – minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. System operacyjny: Windows 10 lub 11 (64-bit)
 2. Procesor: Intel Core i5-6300U lub AMD Ryzen 5 2400G
 3. Pamięć RAM: 8 GB
 4. Karta graficzna: Intel HD 520 lub AMD Radeon RX Vega 11
 5. DirectX: wersja 12
 6. Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

RTS Tactical Warfare – zalecane wymagania sprzętowe na PC

 1. System operacyjny: Windows 10 lub 11 (64-bit)
 2. Procesor: 6-rdzeniowy Intel Core i5 (3.6 GHz) lub AMD Ryzen 5 1600
 3. Pamięć RAM: 16 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia GeForce 970 GPU lub AMD Radeon RX 570 z 4 GB pamięci VRAM
 5. DirectX: wersja 12
 6. Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

Niestety w momencie pisania tego tekstu data premiery finalnej wersji RTS Tactical Warfare nie jest jeszcze znana.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej