Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 czerwca 2015, 17:27

autor: Góral

DriveClub: PS Plus Edition zadebiutuje jutro

Wyczekiwane od dobrych kilkunastu miesięcy DriveClub: PS Plus Edition w końcu doczeka się premiery. Projekt wyląduje w PlayStation Store jutro i umożliwi wszystkim abonentom PlayStation Plus zabawę w trybie offline. Do rozgrywek sieciowych gracze będą zapraszani stopniowo.

DriveClub: PS Plus Edition zadebiutuje jutro - ilustracja #1

DriveClub na konsolę PlayStation 4 może i nie okazało się najlepszą grą wyścigową w historii, ale przez wiele miesięcy po premierze projekt był wspierany przez twórców, którzy nie tylko oddawali do naszej dyspozycji nowe dodatki, ale także udostępnili chociażby patch z systemem dynamicznej pogody. Mimo wszystko do dziś fani pamiętają o dwóch niezbyt pochlebnych rzeczach – problemach sieciowych, nękających graczy przez dłuższy czas po oficjalnym debiucie oraz niesławnym DriveClub: PS Plus Edition. Wersja ta ukazać miała się pierwotnie wraz z grą i konsolą PlayStation 4 w 2013 roku. Premierę produkcji przełożono, więc „demo” dla plusowiczów także. W późniejszym czasie twórcy łatali niedopracowany projekt, kolejne miesiące mijały, od czasu do czasu pojawiały się nowe informacje o DriveClub: PSPE, ale koniec końców większość graczy przestała wierzyć, że tytuł kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Na szczęście czarne scenariusze się nie sprawdziły.

Na oficjalnym blogu PlayStation zdradzono, że rzeczona edycja zadebiutuje w PlayStation Store jutro. Garcze będą mogli pobrać tytuł i bawić się w trybie offline, a do rozgrywek online firma Sony zapraszać ma miłośników motoryzacji stopniowo, upewniając się po drodze, że wszystko działa tak, jak należy. Postanowiono zastosować takie rozwiązanie, by uniknąć problemów z serwerami, które mogłoby nie wytrzymać natłoku kilku milionów abonentów PlayStation Plus.

DriveClub: PS Plus Edition zadebiutuje jutro - ilustracja #3

DriveClub to kolejna gra wyścigowa wyprodukowana przez uznane studio Evolution, które zasłynęło seriami WRC oraz MotorStorm. Produkcja zadebiutowała w październiku 2014 roku na konsoli PlayStation 4. Głównym atutem tytułu są aspekty społecznościowe. Gracze mogą m.in. zakładać własne kluby, lub dołączać do już istniejących i walczyć o punkty, wpływające na miejsce w rankingach. Dodatkowo projekt może się pochwalić znakomitą oprawą graficzną.