Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 lipca 2020, 11:07

autor: DS

Dragon's Dogma anime - znamy datę premiery

Znamy datę premiery serialu ze świata Dragon’s Dogma. Anime będzie dostępne na platformie Netflix, a fabuła skupi się na wątkach znanych z gry.

Dragon’s Dogma anime - znamy datę premiery - ilustracja #1
Dragon’s Dogma zawita na Netflixa jako serial.

Serial został zapowiedziany w marcu 2019 roku, natomiast swoją premierę będzie miał 19 września 2020 roku na platformie Netflix (via gematsu). Reżyserem anime jest Shinya Sugai, a za scenariusz odpowiada Kurasumi Sunayam.

Netflix przedstawił zarys fabuły anime, która pokrywa się z wydarzeniami znanymi z gry Dragon's Dogma.

Smok, który pojawił się nagle po 100 latach, spalił wioskę Cassardis na popiół. Ethan zmierzył się z bestią, by chronić swoją ukochaną rodzinę, lecz stwór zabrał mu serce. Chociaż wszystko wskazywało na to że umarł, Ethan został wskrzeszony jako Arisen. Wraz ze swoją współtowarzyszką - Hannah - Ethan wyrusza w podróż, by odzyskać serce.

Podczas podróży Ethan będzie musiał zmierzyć się z demonami reprezentującymi siedem grzechów głównych, jednak bohater nie wie, że im dłużej walczy, tym bardziej traci swoje człowieczeństwo.

Dragon’s Dogma to sandboksowa gra z gatunku RPG akcji wyprodukowana przez firmę Capcom. Produkcja ukazała się 2012 roku, natomiast w 2013 zadebiutowało Dragon's Dogma: Dark Arisen, które było reedycją, zawierającą m.in. dodatkową lokację czy przedmioty. Gra zebrała bardzo pozytywne recenzje, zdobywając chociażby ocenę 8.5 w serwisie Gry-Online.

Poniżej możecie zobaczyć parę ujęć z nadchodzącego serialu.