Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2017, 12:58

autor: godrikus

Dragon’s Crown Pro na PlayStation 4 zapowiedziane

Odświeżona wersja zręcznościowej gry RPG została zaprezentowana na konferencji Sony przed targami Tokyo Game Show. Wydanie zaoferuje wyższą rozdzielczość, rozgrywkę między platformami i odnowiony soundtrack.

Dragon’s Crown Pro już wkrótce zagości na PlayStation 4. - Dragon’s Crown Pro na PlayStation 4 zapowiedziane - wiadomość - 2017-09-19
Dragon’s Crown Pro już wkrótce zagości na PlayStation 4.

Zgodnie z pogłoskami, w trakcie konferencji Sony przed targami Tokyo Game Show firma Atlus zaprezentowała odświeżoną wersję jednej z najbardziej znanych gier studia Vanillaware – Dragon’s Crown. Wersja na PlayStation 4, zatytułowana Dragon’s Crown Pro, ma obsługiwać rozdzielczość 4K, pozwalać na wspólną rozgrywkę z właścicielami gry na PlayStation 3 i PlayStation Vita oraz oferować do wyboru zarówno japoński, jak i angielski dubbing. Modyfikacji ulegnie też ścieżka dźwiękowa, tym razem z udziałem orkiestry symfonicznej. Nie wiemy, czy twórcy przygotowali jeszcze jakąś nową zawartość dla odświeżonej wersji, lecz mają czas na dodatkowe ogłoszenia – japońska premiera ma się odbyć na początku przyszłego roku.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun odnowionej wersji gry, przedstawiający nowości i kilka fragmentów z rozgrywki:

Na Dragon’s Crown Pro przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Obecnie znamy tylko datę premiery gry w Japonii, która odbędzie się 25 stycznia 2018 roku. Gra ma tam kosztować 7980 yenów (ok. 260 zł) w wersji pudełkowej i 7389 yenów (240 zł) w wersji cyfrowej. Zapowiedziano także edycję kolekcjonerską gry – Royal Edition – zawierającą soundtrack z 56 utworami wykonanymi przez orkiestrę (na trzech płytach CD), dołączoną do albumu dwunastostronicową książeczkę z ilustracjami, a także kod na ekskluzywne dodatki, w tym cyfrowy artbook. Za taki pakiet będzie trzeba zapłacić w Japonii 12800 yenów, czyli 410 złotych. Nie wiadomo, czy to wydanie przywędruje do Europy.

Dragon’s Crown Pro to dynamiczna dwuwymiarowa gra akcji z elementami RPG. - Dragon’s Crown Pro na PlayStation 4 zapowiedziane - wiadomość - 2017-09-19
Dragon’s Crown Pro to dynamiczna dwuwymiarowa gra akcji z elementami RPG.

Dragon’s Crown pierwotnie ukazało się w 2013 roku na PlayStation 3 i PlayStation Vita. Jest to dwuwymiarowa, dynamiczna gra, łącząca w sobie cechy RPG, bijatyki i platformówki. Produkcja oferuje więc zarówno ekscytujące starcia z nieprzebranymi zastępami wrogów, jak i rozbudowany system klas i rozwoju postaci. Deweloper skupił się na rozgrywce, oferując prostą fabułę będącą jedynie tłem dla niszczenia kolejnych fal potworów – w grze wcielamy się żądnego sławy i pieniędzy bohatera, poszukującego w podziemnym labiryncie wielkiego skarbu. Największe wyzwanie i atrakcję dla graczy stanowią liczne i intensywne starcia z bossami. Szczególnie istotny jest w grze tryb kooperacyjny, dlatego dużą zaletą będzie wprowadzenie możliwości rozgrywki z posiadaczami gry na PS3 i PSVita - z pewnością powiększy to bazę graczy.